Nimittäin mulla on ME ja sen kanssa on vähän väliä ongelmaa, milloin jumittaa käynnistyksessä, välillä jumiin muuten vaan ja syö muistia kuin mikäkin perkele.
Koska tässä koneessa ei kumminkaan voi XP:tä saati Visvaa, jota by the way en edes huolisi, niin ne ei ole ratkaisu. Eli pakko mennä ajassa taaksempäin ja laittaa wanha kunnon 98SE.
En kai menetä mitään jos vaihdan ME->98SE? Movie maker nyt kylläkin menee mutta sille nyt ei muutenkaan juuri käyttöä ollut. Sitten Haman muistikortin lukijan ajureita käyttämällä 98SE:henkin kaiketi saa tuen muillekin usb-muisteille, nuo Haman ajurit nimittäin taitaa olla ns. geneeriset usb-muistiajurit koskapa kun nuo olen asentanut niin lukee vaivatta monia eri muistitikkuja.
Taitaa olla vaihto edessä
6
870
Vastaukset
- ystävän neuvo
ME kannattaa kuitenkin vaihtaa ylöspäin.
Seuraava on Win2000.
Pääset paljon vähemmillä murheilla ainakin
USB:n kohdalla kuin w98:lla.
Win2000 pyörii jo 64 megan muistilla. Upgreidaa nykyaikaan. Osta kone täyteen muistia ja pistä uusi käyttöjärjestelmä.
- ja sillä sipuli
Rahat tiukalla, sitäpaitsi aina annetaan vaan neuvoa OSTA OSTA OSTA OSTA OSTA. Alan kyllästyä sellaseen, käytetään jumankekka ensin nää vanhatkin toimivat koneet piippuun ja sit ostetaan vasta uutta. Masiina toimis vaan ME on niin paska.
ja sillä sipuli kirjoitti:
Rahat tiukalla, sitäpaitsi aina annetaan vaan neuvoa OSTA OSTA OSTA OSTA OSTA. Alan kyllästyä sellaseen, käytetään jumankekka ensin nää vanhatkin toimivat koneet piippuun ja sit ostetaan vasta uutta. Masiina toimis vaan ME on niin paska.
No muisti ei maksa ~mitään. Kai sen nyt löytää tuohon koneeseen jostain romukasasta parilla eurolla. Sillä tavalla sen koneen voi käyttää piippuun kun pistät pari kampaa siihen kiinni ja asennat uuden käyttöjärjestelmän, siitä käyttöjärjestelmästä ei sentään tarvitse maksaa mitää, muisteista ehkä pari euroa. Tosin jotkut antavat ilmaiseksi romuja kun vie pois.
- Tyhjätyö
Netti tulee katoamaan 2 vuodessa, emme
löydä enää IT-osaajia. - Vista_fani
98SE oli kuulemma paras DOS pohjainen Windows ikinä kun taas ME oli huonoin? vai oliko, 98 0 versio pysyi pystyssä 6 tuntia kerrallaan kun oli 56K motulla netissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja7114051Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va155804Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545521SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1255277Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005099"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873581Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan163439Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093078Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2843057HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.153025