Nimittäin mulla on ME ja sen kanssa on vähän väliä ongelmaa, milloin jumittaa käynnistyksessä, välillä jumiin muuten vaan ja syö muistia kuin mikäkin perkele.
Koska tässä koneessa ei kumminkaan voi XP:tä saati Visvaa, jota by the way en edes huolisi, niin ne ei ole ratkaisu. Eli pakko mennä ajassa taaksempäin ja laittaa wanha kunnon 98SE.
En kai menetä mitään jos vaihdan ME->98SE? Movie maker nyt kylläkin menee mutta sille nyt ei muutenkaan juuri käyttöä ollut. Sitten Haman muistikortin lukijan ajureita käyttämällä 98SE:henkin kaiketi saa tuen muillekin usb-muisteille, nuo Haman ajurit nimittäin taitaa olla ns. geneeriset usb-muistiajurit koskapa kun nuo olen asentanut niin lukee vaivatta monia eri muistitikkuja.
Taitaa olla vaihto edessä
6
873
Vastaukset
- ystävän neuvo
ME kannattaa kuitenkin vaihtaa ylöspäin.
Seuraava on Win2000.
Pääset paljon vähemmillä murheilla ainakin
USB:n kohdalla kuin w98:lla.
Win2000 pyörii jo 64 megan muistilla. Upgreidaa nykyaikaan. Osta kone täyteen muistia ja pistä uusi käyttöjärjestelmä.
- ja sillä sipuli
Rahat tiukalla, sitäpaitsi aina annetaan vaan neuvoa OSTA OSTA OSTA OSTA OSTA. Alan kyllästyä sellaseen, käytetään jumankekka ensin nää vanhatkin toimivat koneet piippuun ja sit ostetaan vasta uutta. Masiina toimis vaan ME on niin paska.
ja sillä sipuli kirjoitti:
Rahat tiukalla, sitäpaitsi aina annetaan vaan neuvoa OSTA OSTA OSTA OSTA OSTA. Alan kyllästyä sellaseen, käytetään jumankekka ensin nää vanhatkin toimivat koneet piippuun ja sit ostetaan vasta uutta. Masiina toimis vaan ME on niin paska.
No muisti ei maksa ~mitään. Kai sen nyt löytää tuohon koneeseen jostain romukasasta parilla eurolla. Sillä tavalla sen koneen voi käyttää piippuun kun pistät pari kampaa siihen kiinni ja asennat uuden käyttöjärjestelmän, siitä käyttöjärjestelmästä ei sentään tarvitse maksaa mitää, muisteista ehkä pari euroa. Tosin jotkut antavat ilmaiseksi romuja kun vie pois.
- Tyhjätyö
Netti tulee katoamaan 2 vuodessa, emme
löydä enää IT-osaajia. - Vista_fani
98SE oli kuulemma paras DOS pohjainen Windows ikinä kun taas ME oli huonoin? vai oliko, 98 0 versio pysyi pystyssä 6 tuntia kerrallaan kun oli 56K motulla netissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834483Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243248Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392904Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172707- 162620
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172549Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432537Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142085Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737