Sos.dem-johdolla

Katkera Heinäluoma ja toveri Urpilainen yrittävät mollata hallitusta asioista, joihin hallituksella ei juurikaan ole valtaa. Näin on käynyt Tehy-jupakasta alkaen.

Kyllä on sossu-politiikka hukassa.
2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu. Oli eilen uutisissa todella vastenmielistä katseltavaa.

Äänestä

Jos läskiperseille jättikorotusta, ruumiita kehiin. Vaati demut. Kivasti laman alla, kun muut alentaa palkkojaan ja marssii kortistoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pallo hukassa kirjoitti:

Katkera Heinäluoma ja toveri Urpilainen yrittävät mollata hallitusta asioista, joihin hallituksella ei juurikaan ole valtaa. Näin on käynyt Tehy-jupakasta alkaen.

Kyllä on sossu-politiikka hukassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu