kuolema kulki Hämeenkadulla !

Mikähän se mahtoi olla. Mies, ulkomaalainen (puhui koko ajan kieltä jota en ymmärtänyt), vaalea iho, parrakas, jalassa naisten kengät, violetti pitkä kaapu, puinen viikate olalla. Kulki pitkin Hämeenkatua ja puutarhakatua n klo 16.00-17.00.
Ei olut humalassa. Totinen kaveri.
Näkikö kukaan muu ?
71037
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olen ehkä nähnyt samaisen jampan joskus aiemmin. Viikko-pari sitten. Näin tosin vain kaukaa, mutta näky porautui verkkokalvoilleni ja jäi ihmetyttämään. Taisi Hämeenkatua kulkea myös silloin.

Äänestä
  • hullutuksia muitakin on nähty tampereella, eli ei mitään uutta tai maininnan arvoista!

    Äänestä

  • kaikenmaailman kirjoitti:

    hullutuksia muitakin on nähty tampereella, eli ei mitään uutta tai maininnan arvoista!

    Puutarhakadulla virastotalon kohdalla Aleksis Kiven kadulta päin se tuli, ja Kuninkaankatua kohden se meni, pyöräkaistaa myöten nääs. Tuijotteluksi meni puolin ja toisin.

    Äänestä

  • lllllllllllllllllllll kirjoitti:

    Puutarhakadulla virastotalon kohdalla Aleksis Kiven kadulta päin se tuli, ja Kuninkaankatua kohden se meni, pyöräkaistaa myöten nääs. Tuijotteluksi meni puolin ja toisin.

    Kerran yksi räikeästi naiseksi pukeutunut mies kanssa kulki jossain hiukan eri suunnalla ja nosteli hamettaan. Kuljin sen takana, joten en tiedä, esittelikö perhekalleuksiaan.

    Ajattelin, että kuvaavat varmaan Piilokameraa. Yhdenkään tamperelaisen ilmekään ei värähtänyt, vaikka vastaantulijoita ritti.

    Oli se huvittavaa seurattavaa. Tamprelaisen pokka pitää.

    Äänestä

Jos terä oli puuta, ei hätiä mitiä. Jos se oli terästä, poliisien pitäis puuttua, sillä kun ei puukkoakaan saa pitää näkyvillä, niin tuskinpa viikatteen terääkään...

Äänestä

Rantautuivat 95-96 vuoden aikoihin tampereelle ja sillon niillä oli bändi joka keikkailikin aika paljon. Sitten muutama niistä jäi tänne, esim tämä heppu joka viikatteen kanssa heiluu. On soitellut katukitaraa ihme kuteissa jo monen vuoden ajan. Ilmeisesti sillä on joku performanssi menossa kun on joku turha taiteilija olevinaan.

Äänestä

Jep, venäläinen heppu, joka soitti ensin bändissä ja omaa nykyään yhden miehen "bändin". En tiedä onko tosissaan tuommoinen vai esittääkö. Mutta ihan rauhaisa tyyppi kuulema...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eilen, keskiviikkona kirjoitti:

Mikähän se mahtoi olla. Mies, ulkomaalainen (puhui koko ajan kieltä jota en ymmärtänyt), vaalea iho, parrakas, jalassa naisten kengät, violetti pitkä kaapu, puinen viikate olalla. Kulki pitkin Hämeenkatua ja puutarhakatua n klo 16.00-17.00.
Ei olut humalassa. Totinen kaveri.
Näkikö kukaan muu ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu