Joku laittaa,että kaikki hyvin,minkään ei tarvi muuttua?Eikö?Itse ehdokkaana ja alku huono,kaiken pitää muuttua!Emme voi yksin vaikuttaa tilanteeseen!Toivonkin äänestäjiltä harkintaa,punniskelkaa asioita ja lupauksia,joita olemme vuosia saaneet!Tarvimme muutosta!Sinä,joka luet voit vaikuttaa!JuSu
Mutta millä pelastaa haminan?
JuSu
4506
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kaupungin johtaja/johtoryhmä(lue pelleryhmä) konsulti ilmoittaessa johto-organisaation olevan kaksin kertainen tämän kokoisen kaupungin tarpeisiin, päätti lomauttaa työtä tekevän osan palkkalistoillaan olevista. itse johtoa ei käsittääkseni lomautukset koskeneet. sairaalan alas-ajo jatkuu ja ensivuoden alkupuolella, vaalien jälkeen ei enää poliklinikka päivystä kuin arkisin klo 08.00-16.00. lääkärien ja muiden todellisten asiantuntijoiden mielipiteestä huolimatta, vaan kaikki potilaat ohjataan, nyt jo ylikuormitettuun, ja ositain homevaurioista ja henkilöstö pulasta kärsivään koks:iin, !! opetusryhmät joudutaan kouluissa suurentamaan jo kohta komppanian suuruisiksi, opetuksen taso kärsii, ja tulevat sukupolvet vasta maksavat tämän p....leen pelle porukan leikit! MUISTAKAA NYT HYVÄT HAMINALAISET... ja vähemmän hyvätkin. NYT ON MUUTOKSEN AIKA !! ME YHDESSÄ VOIDAAN VAIKUTTAA JA NYT VAIHTOON MEIDÄN VERORAHOILLA MÄLLÄÄVÄT PELLET!
Kotkalaisetkaan kun ei antannu varastoja Sepille.
konstilla tätä kylää enää pelastaa? Kaik on mänt! Kaupunginvaltuuston oppositiossa ollaan tällä hetkellä omahyväisinä jälkiviisaita, mutta kysynpä vain, että missä tilassa kaupunkimme olisikaan nyt, jos ne muutamat, oppimattomat tolvanat olisivat itse olleet hallitusvastuussa näinä vaikeina vuosina?
Nyt varmaankin satamassa olisi samanlainen kova vauhti päällä kuin kotkassa eikä niin paljon sinne olisi menny rahaa että pitää kouluja saneerata, yöpäivystys olis varmaankin ja muutkin sairaala palvelut vielä kunnossa Haminassa kun ei olisi laitettu miljoonia satamaan omiin pisneksin vaan olisi antaneet muiden yrittää ja tehdä kaupungille rahaa ei oli niin paljon vihaisia satamatyötekijöitä työttöminä jos nämä nykyiset poliitikot olisivat estäneet Stevecon pois ajon olisi pistäneet Sepin kuriin ja siellä olisi paljon muita ahtaus yrityksiä kun kukaan ei olisi estännyt niiden tulemista.