Idän höyryveturi

saipa-fani

Juhlavuoden teema on näköjään kasvojenpesu. Fanit varautukaa likaiseen ilmeeseen jatkossakin. Niin tyypillistä Saipaa,
että johto menetetään 100-1 tappioksi parissa minuutissa. uutena kuviona tänä vuonna on Tarvainen, joka koukkii itsensä
vielä jäähylle siedettävässä tilanteessa. Kirous taitaa olla Saipan kohtalo viime vuosina. Joku Ryhänenkin tekee Saipaa
vastaan 2 maalia vaikka saipassa ei saanut mitään aikaiseksi. Voi hyvänen aika tätä joukkuetta. Äänestäkää jaloilla ja
älkääkä menkö seuraavaan kotipeliin.

3

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Umberto,

      Ja hallille taas lauantaina viihtymään huippukiekon parissa.
      Hyvä SaiPa että pidät meidätkin mukana SM-Liigassa.
      Nämä valittajat ovat niitä jotka eivät ole käyneet lähelläkään jäähallia. Jäähallissa viihtyy. Kaikki joukolla kannustamaan SaiPaa!
      SaiPa, SaiPa, SaiPa!!!

    • Lasu

      Höpise mitä höpiset. Oikea kannattaja ei hylkää joukkuettaan, vaan kannattaa läpi kauden. Siun laiset rakkikoirat on luku erikseen ,jotka keskittyvät toisten mollaamiseen, ennemmin kuin kenenkää kannustamiseen.

    • Anonyymi

      Ei nytkään armon vuonna mollata, mutta kyllä Lappeenrantalainen veronmaksaja kai saa ihmetellä Saipan pelejä ja etenkin vaatimuksia, että kaupungin rahoilla, siis veronmaksajien rahoilla pitäisi rakentaa miljoonia maksava halli?
      Eihän kanattajatkaan taida Saipan touhuihin uskoa, kun heitä käy peleissä tosi vähän.
      Siis Saipa idän ihme, mitä tämä tarkoittaa. Sekä Sputnik loko mitä tämä tarkoittaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3982
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2297
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1449
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      827
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe