Naapurin purjeet

Onko kellään kokemusta purjeiden hommaamisesta Virosta tai Venäjältä? Ainakin K-sailsin sivuilla homma näyttää asialliselta ja hinnat reilusti (50%!?) alle kotimaan hintojen. Tuleeko hinnan päälle muita kuluja kuin rahti? (varmaan alv? entä tullausmaksuja?).
3763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo ostin vuonna 1999 uuden isopurjeen c-purjeesta.(Inferno 28)Se toimi silla lailla
että WB-sailsillä on yhteistyötä Tiit Haagman Kanssa (omistaja). Purjeet suunniteltiin ja leikattiin WB:llä ja ommeltiin kasaan Piritassa.
se oli sama ku olis ostanut WB:ltä (logot oli WB:n) mutta tuli noin alvin verran halvemmaksi.
Jos olisin ostanut sellaisen jossa olis ollu enemmän käsityötä olisi se tullut vielä halvemmaksi(siis suhteessa). Näin siis silloin -99

Äänestä

Haitko purjeet itse Eestistä vai miten sait se ilman nitään tulli juttuja?
Kuulostaa nimittäin liian hyvältä.

Äänestä

Eikös toi ole oikein esimerkki tapaus veronkierrosta!!!!
Itse en ainakaan tuollaisilta kusettajilta ostais yhtään mitään!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanha Valas kirjoitti:

Onko kellään kokemusta purjeiden hommaamisesta Virosta tai Venäjältä? Ainakin K-sailsin sivuilla homma näyttää asialliselta ja hinnat reilusti (50%!?) alle kotimaan hintojen. Tuleeko hinnan päälle muita kuluja kuin rahti? (varmaan alv? entä tullausmaksuja?).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu