Venäläinen sotilas on sitkeä ja kestää mitä vain. Ei pärjännyt saksalainenkaan heille edellisessä sodassa. Amerikkalaisten moraali luhistuu pienistäkin tappioista. Venäläinen kärsii ja kestää. Se on heidän kansanluonteessaan. Venäjä voittaa kolmannen maailmansodan, Kiinan tuella.
Venäjä voittaa 3. maailmansodan
aivan varmasti
12425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ajattelua. Seuraavassa sodassa ei ole voittajia, on vain..........................................................................................................................................................................................................................................................................................
Venäläiset voittavat, koska he uskovat voittoon. Venäläisten moraali kestää.
tuli lähtö Afganista, en tiedä, kestäisikö moraali enää...
terv. venäläinen sotilas
Jos 3. maailmansota joskus syttyy niin sitä ei voita kukaan vaan kaikki ketkä sattuvat eloon jäämään ovat häviäjiä.
Tämä sama kommari saarnaa tällä palstalla näitä juttuja aina kun täällä sattuu poikkeamaan.Ylistyslauluja n-liitosta ja venäjästä ja liki kaikki loput ovat pahoja ja fasisteja.Tälläisella maailmankatsomuksella varustettu ihminen tulee pettymään ennenpitkään kaikkeen minin on tulisesti uskonut.Eikö palstan pitäjä voisi edes muutamana päivänä viikosta poistaa kyseisen häirikön palstalta,jotta muutkin pääsisivät esittämään järkeviä ja rakentavia keskusteluja.
.. uhotaan mutta ei ajatelle!
lännellä sen voimasta on pahasti kateissa..
mm. nato, usa ja israel jotka luulevat itsestään ihan liikoja!
Venäjä voitaa sen!
huonot johtajat. Ja nyt on varusmiehiltä motivaatio lopussa. Jokainen yrittää välttää varusmies palveluksen. Vain köyhät ja heikot joutuvat armeijaan.
on ilman ydinaseita noin satakertaa vahvempi länttä!
Ja voi olla että sodan alkaessa ydinaseet ei toimikkaan!
että Neuvostoliitto välttyi romahdukselta vain USAn mittavan kalusto avun turvin....
Joten ei tuota venäläisten menestystä juuri ole syytä ylistää... varsinkin kun muistaa mitä Tarja Halonenkin loppujen lopuksi juhli Suuressa Voitonjuhlassa 2005: miljoonien ihmisten joukkoraiskausta ja siviilien joukkoteurastusta ja vuosikymmenien miehitysvaltaa keväällä 1945.
2 miljoonan ihmisen joukkoraiskaus ei ole kovin kehutava ansio miltään kansalta.
Piikkiq
ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan
Yhdysvaltojen kalustollinen apu Neuvostoliitolle oli hädin tuskin 10% luokkaa kokonaismäärästä.
Joten ei tuosta jenkkien apupaketista juuri ole syytä kerskua.. Tarja Halonen juhli vuoden 2005 Voitonjuhlissa yhdessä koko vapaan Euroopan kanssa fasismista vapautumista ja voittoa natsien tuottamista kärsimyksistä, eikä suinkaan stalinismin seurauksena toteutettuja kyydityksiä/teurastuksia tai kommunismin valtaa!! Taidat potea ymmärtämisvaikeuksia, jos et tätä käsitä.
On tosiasia, että Neuvostoliitto ja sen kansat(huom. ei valtaapitävät) maksoivat kohtuuttoman hinnan Euroopan vapauttamisesta. Nuo juttusi miljoonista raiskatuista ovat toivevääristyksiäsi.
Kerro missä sodassa sitten ei olisi raiskattuja tai teurastettuja? Eikö Vietnamin sodassa niitä ollut lainkaan? Mitenkäs amerikkalaiset sotilaat tyydyttävät itseään Irakissa tai Afganistanissa, haluatko kuulla?!? No et tietenkään, käsität vain sen minkä sinun aivopestystä kaalistasi pukkaa.
Ajattele objektiivisesti, niin ymmärät ehkä totuudenkin paremmin!
Pirusutvie
ps. kommenttisi haisee tosi pahalle
Jotenkin ihmetteln näitä juttuja...
Venäjä on toki resursseiltaan valtava, se on aina tappionkin jälkeen ollut nouseva tähti. Mutta ei nousevat tähden automaattisesti halua sotaa, ehkä ne vain haluavat loistaa valollaan omalle kansalleen. Näin ainakin uskon venäläisten haluavan.
Ja näin haluamme me euroopassa.
Ja näin haluaa suurin osa ihmiskunnasta, sillä uskallampa väittää että se on osa ihmisen luontoa.
Tietysti eliittien asia on aivan toinen: heille heidän etunsa ja valtansa on heidän kaiken vaativaa ja kuluttavaa loistoansa omalle itselleen. Näin siis sota todella on mahdollinen. Ja todellekaan ei USA:lla mitään vaaraa ole. USA on kaikkiin valtioihin nähden ylivoimainen taloudellisesti ja sotilaallisesti.
Sodan syttyessä on Euraasia mennyttä: ei enää Eurooppaa, ei Venäjää, vaikka me yhdessä voisimme luoda rauhan linnakkeen yhteiseen kotiimme, yhteiseen Euraasiaan.