Kesän Bella Italiassa Mustialassa löysin pikkufirman http://www.ago.fi joka myi huolto-ohjekirjoja Ducateihin ja muihinkin italialaisiin. Kirjat näyttävät olevan paljon halvempiakin kuin muualla. Sai luettavaa talveksi.
Huoltohommat
8
2613
Vastaukset
- halavemmalla
ulkomailta saa tilattua halvemmalla, jos ei onnistu ilmaiseksi saamaan... (jätän sanomatta mistä).
- Reddy devil
mutta hinta ei oo ongelma vaan se saako mitä tilaa. Ainakaan korjausten osalta ei tehdä mitä tilataan, mutta laskuttaa osataan. Nm. 3 kertaa samojen asioiden takia ja koko kausi ajamatta.
- Il Duce
Reddy devil kirjoitti:
mutta hinta ei oo ongelma vaan se saako mitä tilaa. Ainakaan korjausten osalta ei tehdä mitä tilataan, mutta laskuttaa osataan. Nm. 3 kertaa samojen asioiden takia ja koko kausi ajamatta.
Siis tässä oli kyse korjauskirjasta, ei varsinaisesta korjauksen suorittamisesta. Mutta mikähän mahtaa olla paras/ luotettavin Ducati-huolto Suomessa?
- viime talvena
kiitos vinkistä.
- mi-ka-ci
Nuo Haynesin kirjat ovat laajempia ja paremmin tehtyjä kuin muut vastaavat opukset - ainakin saksalaiset.
- Sd-FFZ
Mielenkiintoista, että Haynes on tehnyt Ducateihin korjauskirjoja. Kuvittelin, etteivät ne ole mitään markkinasuosikkeja Englannissa. Mutta toki hyvä näin. Kirjat ovat hyödyllisiä.
- Ducati-Duce
Sd-FFZ kirjoitti:
Mielenkiintoista, että Haynes on tehnyt Ducateihin korjauskirjoja. Kuvittelin, etteivät ne ole mitään markkinasuosikkeja Englannissa. Mutta toki hyvä näin. Kirjat ovat hyödyllisiä.
Onhan noita engelsmannitkin ihan mukavasti ostelleet, ymmärtävät hyvien pyörien päälle, vaikka monet omatkin merkit henkitoreissaan.
- Thamesintaavi
Ducati-Duce kirjoitti:
Onhan noita engelsmannitkin ihan mukavasti ostelleet, ymmärtävät hyvien pyörien päälle, vaikka monet omatkin merkit henkitoreissaan.
Kyllähän Ducateja kohtuuhyvin on saatu kaupaksi Briteissäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633726Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552865Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841