KÄYTTÄKÄÄ NIITÄ

Sehän on todettu ihan USAn tutkimuksissa, että astmaa se on!
JOTEN SYÖKÄÄ NIITÄ astmalääkkeitänne! SIINÄ SE!
4253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin mun lääkkeet on inhaloitavia, eli hengitetään suoraan keuhkoihin. Ja otan kyllä lääkkeeni niin kun kuuluukin.

Äänestä

ei useinkaan SYÖDÄ. Oletan että et itse kärsi astmasta. Se on siinä, että astmaatikon hengenahdistus saattaa olla myös astmaa. Hämmästyttävä juttu, mutta astma on joskus = astma. Jos astmalääke auttaa astmaan, niin lääkkeen käyttöä tulee helposti jatkettua. Vai onko sinulla parempia hoitokeinoja esittää?

Äänestä

minäkään, eiköhän suurin osa astmalääkkeistä ole henkeen vedettäviä.

Äänestä
  • Minulla ei onneksi ole muiden keuhkosairauksien lisäksi sentään astmaa. Sehän tästä vielä puuttuisi. Home aiheuttaa muitakin hengitysteiden sairauksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ASTMALÄÄKKEITÄNNE! kirjoitti:

Sehän on todettu ihan USAn tutkimuksissa, että astmaa se on!
JOTEN SYÖKÄÄ NIITÄ astmalääkkeitänne! SIINÄ SE!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu