Hyvä kerho, kaksi maalia kolmessa ottelussa! Ehkä rautakahvan opit eivät enää päde? Divarista on tulossa keväällä surutta hyökkääviä herhiläisjoukkueita vastaan karsinnoissa. Ette sitten kauaa jaksaneet olla liigassa. Sen verran vaan että saatte hallinne uusittua. Samoin kävi jalkapallossa, stadion saatiin kuntoon ja putositte. Seuraavaan liigadebyyttiin ne onkin jo vanhentuneita. Onnea veronmaksajille.
Kerho putoaa
Tapparan miäs
2
415
Vastaukset
- Tilannetta Seuraillut
ainoa asia josta olen samaa mieltä kanssasi on tuo pelitapa-vihjaus. Eli hyökkäävämpi pelityyli takaisin. Sillälailla ne maalit ja voitot tulevat. "Puolustuksen kautta pelaaminen" on joku ihme koripallotermi, vai? Mutta toi halliväite onkin jo hiukan erikoinen. Onko HML mielestäsi niin köyhä, ettei saa suojatilleen hallia edes n.20 vuodessa...?
- Kahvara
vaikka siellä tuo kahvakiekko on perinteinen pelitapa.No kahvakiekkohan on tamperelaista taitokiekkoa parhaimmillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2002881
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss622536Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa222001- 681683
- 1431463
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1701393Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1111385- 901304
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1161294- 1221064