Kaksonen-skorpioni?

Hejsan!
Seurustelen skorpionimiehen kanssa ja haluaisinkin tietää millainen on yhtensopivuus kaksosen ja skorpionin välillä? Olen lukenut jostain, että ei paras mahdollinen, mutta tuntuu vaikealta uskoa, koska tuntuu, että olen todella löytänyt sieluntoverini.
Onko kellään muulla kokemuksia kaksonen-skorpioni-parisuhteesta?
Iloista syksyä kaikille!
6922
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Heippa!
Olen myös lukenut, että skorpioni ei olisi paras mahdollinen, mutta... Olen ollut kimpassa skorpionimiehen kanssa kymmenisen vuotta ja hyvin menee. Parempaa miestä ei voisi ollakaan! Skorpioni on rauhallisempi ja siksi varmaan tasapainottaakin hyvin vilkasta kaksosta. Ja skorpionithan ovat myös intohimoisia rakastajia... :)

Äänestä
  • Hei, itse olen rakastunut korviani myöden skorpioni-mieheen ja suhde on ihana. Parempaa seksikumppania ei voisi olla, meillä menee loistavasti. Toivon suhteemme jatkuvan ikuisesti - joka tasolla. Onnea ja menestystä vaan sinullekkin.
    Olen ollut suhteessa myös Vaakaan, jonka sanotaan olevan kaksosille sopiva, sopiihan se, mutta Vaaka on liian tasapaksu ja innostumaton vilkkaalle kaksoselle. Skorpioni on rauhallinen, mutta toisaalta myös syttyvä kaksosen tahtiin.

    Äänestä

Olen itse ollut samanlaisessa suhteessa... Mies oli todella mustasukkainen ja omistushaluinen. Minun kokemuksella ei sovi, mutta jos vaikuttaa siltä että sopii nii anna mennä vain. ;)

Äänestä
  • Aivan samanlainen kokemus mullakin, mutta ei kai sitä koskaan tiedä...

    Äänestä

EI SE AURINKOMERKKI OO SE JOKA VAIKUTTAA SUN RAKKAUSELÄMÄÄN VAAN KUU JA VENUSMERKKI.JOS SUN KUUMERKKI ON SEN AURINKOMERKKI NI LUJAA MENEE TAI JOS SUN VENUSMERKKI ON SEN KUU MERKKI TAI VENUSMERKKI TAI AURINKOMERKKI NI LUJAAMENEE KANS.SAMA PÄTEE TOISINPÄIN KANSSA

Äänestä

Olen itse käynyt lukemassa kaksosen ja skorpionin yhteen sopivuudesta jippiin netti sivuilla sillä seurustelin itsekin joskus skorpionin kanssa. Mene kurkistamaan sivulle http://www.jippii.fi/viihde/horoskoopit/ ja sieltä löydät vasemmalta puolelta horoskooppien yhteensopivuuden. Olet varmasti tyytyväinen lukemaasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaksostyttönen kirjoitti:

Hejsan!
Seurustelen skorpionimiehen kanssa ja haluaisinkin tietää millainen on yhtensopivuus kaksosen ja skorpionin välillä? Olen lukenut jostain, että ei paras mahdollinen, mutta tuntuu vaikealta uskoa, koska tuntuu, että olen todella löytänyt sieluntoverini.
Onko kellään muulla kokemuksia kaksonen-skorpioni-parisuhteesta?
Iloista syksyä kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu