vesimies nainen

leijona mies

mikä on ennuste

9

2171

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vesimies nainen

      Sanoisin että sun tulis höllätä huomattavasti otetta omista näkemyksistä ja antaa vesimies-naisen olla omaperäinen ihana itsensä.

    • mikäli jaatte

      tiskivuorot ja siivousvuorot. Mopin heiluttajia ei ole koskaan liikaa.

    • tulinen vetskari

      ainakin mun suhde leijonaan on yhtä tulta ja tappuraa ja intohimoa,
      siivoan kyllä..en oikein ymmärtänyt tuota jonkun kommenttia jaatte tiskivuorot?
      vm- on aika sopeutuvainen luonne..boheemi...ja itse olen kova menemään ja tulemaan; joten vauhtia voi vm- naisessa olla jollekkin liikaa...mutta tuskin leijonalle..

    • jo 16v

      naimisissa leijonamiehen kanssa ja hyvin menee. Mä vesimiesnaisena oon aika avarakatseinen mut myös hyvin liikkuva ja levoton luonne. Yhteisymmärrys pelaa ainakin meillä =)

    • JellonaM

      varoittamatta, jos kyllästyy. 18 v naimisissa veskarin kanssa, muuten ihana nainen. Jättäminen tuli täytenä yllätyksena. Ei antanut pitkän suhteen vaikuttaa, vaan sanoi, että se on loppu nyt. Ei antanut tilaisuutta edes puhua asiasta.

      • jellonanjellona

        Onko nyt paljastunut syy, onko hänellä kenties toinen?
        No se ottaa hetken aikaa, kun hän tulee selvittämään asian vielä sinulle.


      • veskariN

        selittää tai varoittaa etukäteen, jos tahtoo lähteä omille teilleen.
        Kyllä olet varmaan pieniä merkkejä nähnyt tulevasta jos oikein tarkkaan muistiasi pinnistät.
        Totuus on, että vesimiesnainen tahtoessaan jättää, voi sen tehdä todella kylmästi, esim. tekstarilla tai sähköpostilla.
        Mutta sehän on oikeastaan vain fiksua, siitä voi helposti tarkistaa jos sattuu unohtamaan mitä asiaa se viesti koskikaan.
        Mitä sitä suotta jaarittelemaan. Loppu mikä loppu.


      • 0000000

        Hämmästynytn ethän vain pettänyt uskollisuus kova sana veskarille


    • Kiltti vesimiesnainen

      Seurustelin seitsemän vuotta leijonamiehen kanssa. Hänen ehdoillaan mentiin pitkän aikaa. Ihailin ja kunnioitin aluksi. Minä pidin häntä kumppaninani, jonka esittelin suvullenikin. Hän mietti avioeroa monta vuotta eikä näyttänyt minua kenellekään. Selitystä en saanut, vaikka lopulta vaadinkin tietoa, missä mennään. Kun en enää jaksanut olla kiltti, joustava ja mukautuva, vaan rupesin minäkin "elämään omaa elämääni", hän jätti minut vakoiltuaan ensin ajatuksiani lukemalla päiväkirjaani ja tekstiviestejäni. Vaikea ihminen: ei päästänyt lähelleen henkisesti. Suhde ei onnistu ilman rehellisyyttä. Salarakas oli helppo jättää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      105
      2290
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      41
      1554
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      138
      1104
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      232
      1058
    5. 103
      1058
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      876
    7. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      48
      854
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      81
      791
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      53
      787
    10. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      774
    11. 54
      751
    12. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      93
      739
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      40
      686
    14. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      658
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      30
      573
    16. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      527
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      525
    18. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      500
    19. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      482
    20. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      25
      473
    Aihe