Moi!Kuinka kauan teidän jälkivuoto on kestänyt synnytyksen jälkeen?Itselläni tulee sektiosta 8vko,nyt jälkivuoto on ollut vaalean rusehtavaa jo 1,5 viikkoa,kuinka kauan teidän on vielä kestänyt vuoto,kun se on muuttunut rusehtavaksi?
Itselläni tuo vuoto ei ole enää kovin runsasta.
Kiitti vastanneille=)
Itselläni tuo vuoto ei ole enää kovin runsasta.
Kiitti vastanneille=)
Vastaukset 4
Vanhimmat
7 viikkoa, joista varmaan vikat 3 viikkoa oli haaleampaa ja niukkaa.
kesti 3 viikkoa, josta eka viikko oli verivuotoa ja loput 2 vkoa ruskeeta
Tosiaan 3 viikkoa kesti mullakin, täällä kylläkin oli melkeenpä loppuun asti veristä vuotoa. Niukkeni kyllä huomattavasti loppua kohden. Ekat kuukautisetkin (en imettänyt enää kk:n jälkeen ollenkaan) alkoi sitten jo neljä viikkoa jälkivuodon loppumisen jälkeen ja ne kestikin 26 päivää.. =/
kesti kauan. Vielä jälkitarkastuksessakin valui ihan riittävästi, lekuri sanoi että jos ei viikon sisään hellitä, niin pitää ottaa yhteyttä uudelleen, ettei ole kohtutulehdusta.(totes vielä että sillon se yleensä sitten loppuukin kun ruetaan lähetteitä tekemään eteenpäin =)
No se sitten loppui seuraavalla viikolla. Eli meni kokonaisuudessaan n.9 vkoa...lopussa kyllä oli sitten rusehtavaa vuotoa
kyllä se siitä...