Ismo Leikola

Mikä tässä tyypissä on muka huvittavaa? Aika kuivat jutut koomikoksi.
191151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

...että noita stand-up koomikkoja on suomessa niin turkasen vähän, että kaikki keskinkertaisuudetkin saavat keikkaa. Sama juttu suomalaisessa drag queen touhussa, esiintyjiä on niin vähän joten hirvittävät köpelöt äijätkin nousevat ns. kuuluisuuteen.

Äänestä

huipputyyppi! tänään viimeks tv:ssä.
Sai nauraa.

Äänestä

Huvittava kysymys! Hah hah haa.

Makuja on monenlaisia. Itse pidän Ismosta. Pidän Ismon eleistä. Ismo on ihan jees.

Äänestä
  • On tosiaan omasta mielestänikin hauska tyyppi, eikä ole ollenkaan sellainen ylpeänoloinen.

    Äänestä

  • Savolaisukkeli kirjoitti:

    On tosiaan omasta mielestänikin hauska tyyppi, eikä ole ollenkaan sellainen ylpeänoloinen.

    hauska tyyppi niinkauan kuin joku edes nauraa. Jos ei naura niin tulee turpaan. Kirjaimellisesti.
    Tälläsii takakireitähän nää "hauskat miehet" yleensä on. Pellen rooli on ainoo elämä ja jos se ei onnistu niin...

    http://www.iltalehti.fi/viihde/200809298341133_vi.shtml

    Saako Ismon keikoillakin turpaan?

    Tässä varmaan lanseerattiin Ismon ja lihafirman
    yhteistyön alkamista. Telkassa alkaa kohta pyörimään makkara mainos jonka lopussa Ismo kysyy "tiedätsä mitä on meetwursti"

    Jouluna varmaan laajentavat yhteistyötä kinkkupuolelle. Tässä mainoksessa Ismo lyö kuin vierasta sikaa.

    Äänestä

  • teko luontokappaletta kohtaan. Ne vähätkin pisteet tippui. Eikös se ollut viihdeohjelma?

    Äänestä

  • Mä tykkään kanssa Ismosta juttuineen. Muita stanupkoomikkoja en kykene katsomaan. Standup ei vaan iske muhun. Ja olen ollut kerran katsomassa ihan livenä näitä kotimaan viihdyttäviä. En mene toista kertaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mä tykkään kanssa Ismosta juttuineen. Muita stanupkoomikkoja en kykene katsomaan. Standup ei vaan iske muhun. Ja olen ollut kerran katsomassa ihan livenä näitä kotimaan viihdyttäviä. En mene toista kertaa.

    Leikola on naurettavan NÄKÖINEN!

    HAAHAAAHHHHIIIIIUUUUUUUUUUU!!

    Äänestä

Leikola oli Nordman showssa, kertomassa kirjastaan, jossa juoruilee amerikkalaisten tekemisistä.
Pahinta kirjassa ei ole Ismon juoruilu, pahinta on valheellinen juoruilu, Ismo tuntuu keksivän tapahtumat omassa isossa päässään.
20 vuotta tehnyt töitä jenkkien kanssa, en löydä heistä Ismon kuvauksia ja Ismo on kaikki juorunsa oppinut vuodessa.
Taitaa pojalla olla koomikon mielikuvitus?

Äänestä
  • Pahinta on valehtelu. Siis sinun valehtelusi.

    Leikola on asunut USA:ssa vuoden 2016 alkupuolelta lähtien ja palasi vasta syksyllä vuonna 2020 ja silloinkin väliaikaisesti koronan takia. Jokunen vuosi enemmän kuin yksi siellä on vierähtänyt.

    Leikolan kirja on yllättävän analyyttinen ja äärimmäisen huvittava. Analyysiä pukkaa sekä kotimaasta että Amerikasta. Juoruilusta ei tosiaankaan ole kyse.

    Aivan varmasti kaiken kirjassaan seisovan hän pystyy sanomaan myös lavalla sekä suomalais- että amerikkalaisyleisön edessä. Todennäköisesti on jo sanonutkin.

    Mies on todella taitava hommassaan. Kaikkea hyvää sulle Ismo, jos tänne eksyt!

    2Äänestä

Ismo on ihana, komedia on vaikea laji.Nämä muut suomalaiset eivät pääse lähellekään, varsinkaan naispuoliset, lähinnä säälittää

Äänestä

Stand up on turha komedialaji. En pidä ollenkaan, mutta sehän onkin huume/känniväen komiikkaa.

1Äänestä

Kertoikohan Leikola kirjassaan miksi hänen piti lyödä hevosta siinä tosi-tv-ohjelmassa? Kävikö Ismon kunnialle kun ei pärjännyt? Että lyö luontokappaletta kertoo kyllä paljon tyypin aivotoiminnasta tai sen puutteesta. Inhottava hölösuu!

Äänestä

En kyllä ymmärrä missä kohtaa pitää nauraa ku Ismo äänes

Äänestä

Ismo on ihana ja hauska.
Jatkoon.

Äänestä

Ismo on oikeasti hauska. Tekee työtään siihen paneutuen. Oikeasti ihana ihminen.

2Äänestä

Mikko, kooMIkko, mikko kuin mikko, koomikko... mutta niin joillekin voisin ehdottaa jotain tv-juttua, naisille hmm.. niin..

Äänestä

Kyllähän tuo standup on turha laji.

Äänestä

Ei ole mikään turha laji. Vaikea laji kylläkin. Ei onnistu joka tyypiltä. Hauskuutta ja iloa tarvitaan elämään. Elämme ankeita ja julmia aikoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


.,.,.,., kirjoitti:

Mikä tässä tyypissä on muka huvittavaa? Aika kuivat jutut koomikoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu