Haltuuni on joutunut patruunakampa jossa viisi patruunaa kaliberissa 7,62x53. Kantamerkintä on
W ja toisessa reunassa 40. Luoti tavanomainen terävä. Patruunaside kuin tavallinen kotimainen mutta selkäpuolella kaksi reikää noin 4-5 milliä.
kenen lataama???
Epätietoinen Eino
1
583
Vastaukset 1
- vastooja savosta
Voetko tarkentoo, onko W-kirjaen minkä mallinen, aevan kun näppiksessäs vae enemmän muotoiltu. Tämän kun kerrot niin suatampa vastatakkii.
Sen verran jos sanon kuitennii että patruuna on tehty ameriikassa vuonna 1940 ja myöty suomeen hyvällä hintoo. Patruunas ei uo aenoo suomeen tuotu, kaekkijaan niitä tuli 21 miljoonoo vaekka tillaas oli 50 miljoonoo.
Ameriikkalaenen se onnii aeka epel, aatto ryssee minkä ehti vuan meeltä otti kovvoo hintoo näestäe patruunista. 42,5 taaloo aena tuhannesta patruunasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.742435Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt372017- 1021256
- 491022
- 94937
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.26867- 31755
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,154748- 41695
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56608