Itserakkaus huipussaan
Timo Soini kikkailee
4214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mahtava juttu tuo perussien vaalijuliste. Vastustajat kun on tehneet sen perustyön että ovat leimanneet perussit yhden miehen puolueeksi. Eipä siinä sitten tarvinnut muuta kun pistää Soinin kuvia plakaattiin ja teksti "Valitse kunnallinen perussuomalainen" ja ehdokaslistalta sitten nimet rinnalle niin voiko helpommin väitteet yhden miehen puolueesta kumota? Mitäpä suotta inttämään asiasta kun sen voi tehdä vaalimainoksella ja todella tehokkaasti. Kenen lie idea ollut mutta mahtava oivallus!
Harvoissa paikoissa on kaksi taulua rinnakkain. Ja kuka uskaltaa mennä kirjottamaan nimiään soinin pyhien kuvien päälle? -Henkilöpalvonta huipussaan. Vastaavaa enää vain Pohjois-Koreassa.
Ja nuo Soinin naamat jäävät ehdokkaiden omien kuvien peittoon vaalimainostelineissä. Se on koko jutun ideakin :) "äänestä paikallista Soinia"
souteleen sinne mulkkuluodoille, sillä tuo sun ajattelus on sitä samaa copypaskaa mitä s' yleensäkin harrastat. Ole reilusti paikallinen kortelainen, äläkä perseelle haiseva klooni soini.