Suzuki V-Strom 650 vai Yamaha FZ6-S, pähkäilen kumpi ostaa uutena. Lähinnä nurkka-ajoa kaksi päällä, ja joskus 200-400 km reissuja. Kumpi pitää arvonsa paremmin käytettynä, entä luotettavuus. Itse olen kyllä kallistumassa V-Stromiin, vaikka vielä vähän pähkäilen.
Yamaha FZ6-S vai Suzuki V-Strom 650
Päätä jo
51600
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mulla on nyt jonkun aikaa ollut uusi V-strom 650, voin suositella. Isokokoinen mutta hyvätapainen yleismoottoripyörä. Ajelen työmatkoja aina sään salliessa.
Ilman muuta jos 2-päällä enempi ajelette niin suzuki jossa alavääntö tekee ajon leppoisemmaksi sekä tietenkin isompi fyysinen koko,ainakin suzukin 650 V-kone todettu erittäin kestäväksi
bike lehden 60tkm testissä ei juuri kulumia löytynyt.(testi taisi olla 650cc SV-kone -04 tai -03 vuoden testejä bikessä)
Kyllä nyt olen molempia tänään vielä kerran ajanut ja täytyy todeta, että kyllä se on V-Strom. Tuo vääntö ja ison pyörän olemus, mutta ajossa silti ketterä, ja valot on muuten hyvät, tajuaa vasta kun kokeilee pimeässä (meinaan kun olen lukenut vain valoista jutun).
varsinkin koneeltaan. On täysin makuasia, pitääkö enemmän kierroksia vaativasta rivinelkusta, vai alemmillakin kierroksilla toimivasta v2:sta. Sitä ei pysty kukaan toisen puolesta sanomaan. Matkapyöräksi kahdelle hengelle valinta on helppo, ilman muuta Vstrom.
Nyt ajettu viikonloppuna noin 600 km sisäänajoa, ja pyörä vaikuttaa juuri siltä mitä hainkin. Tuulinen oli keli ajella tänään mutta eipä haitannut harrastusta. Eli nyt..päätetty on se on Suzuki V-Strom :)