Mannertenvälisen nahjuksen Matti Vanhasen pomo Topi Sukari teki rökäletappion Lempäälän Ideaparkilla.
Mitä tekee Vanhanen? Kattaako hän tappiot KMS-rahan vastineeksi?
Aikaisemminhan Vanhanen on ajanut apinan raivolla Topi Sukarin etuja.
Vanhasen pomo teki ison tappion
8
218
Vastaukset
- raivolla kokolippi
punikki on kaikkien aikojen typerin pölhö.
- Otsikossa hymiö
....
- uupuuu melko määrä
sämpylöitä korista. Ääliöitten ääliö.
- pyyntö porvarin puolesta
Eikös sinne Vihtiinkin Vanhasen mytövaikuttamana tämä tappiota linkoava Vanhasen vaalirahoittaja ja ystävä rakenna uutta Ideaparkkia? Kyllähän sitä aina ystävänpalvelusta löytyy kepulaisten keskuudessa, kun niin hyvä vaalirahoittajaystävä on pulassa, jonka avustamana Suomeen saatiin sentään porvarihallitus.
- punaperse
jaksaa kiljua jonkun parin millin tappion perään.
Se on Topin pisneksissä sama kuin viinapullo sinulle.
Joten annahan aikuisten hoitaa asiansa ja painu töihin, ettei tule potkut perseelle. Mikä sinällään ei olisi iso vahinko.
- Mitä siihen
sanot. Ymmärrätkö pötkylä mistään mitään.
- ihan hauskaa sinänsä
On se tämä kepupettää poltiikka saanut outoja piirteitä, kun koko Suomea pyörittää nyt nämä vaalirahoittajien mandaateilla istuvat poltiikot? Kepulaisten vaalirahoittajat ovat nyt rahavaikeuksissa, joutuvat kirjanpitokikkailemaan.
"Suoritettiin poistot" Siinä sitä on varsinainen taloushallinnon ja kirjanpidon asiantuntija.
Sukarin omistama Lempäälän Ideapark teki ensimmäisenä kokonaisena toimintavuotenaan 1,8 miljoonan euron tappiot.Tämä käy ilmi yhtiön kaupparekisteriin toimittamasta tilinpäätöksestä.
Liikevaihtoa tammikuussa päättyneeltä tilikaudelta kertyi 13,2 miljoonaa euroa.
Liikevoittoa Ideapark Oy:lle kertyi vielä 4,9 miljoonaa euroa. Tappiolle nettotuloksen painoivat kuitenkin 6,8 miljoonan euron korkokulut. Yhtiön vuokrat eivät riittäneet kattamaan toimintakuluja ja rahoituksesta aiheutuvia kuluja.
Vuoden 2006 joulukuussa avattu Lempäälän Ideapark rakennettiin käytännössä kokonaan velkarahalla.
Eli Sukari on luonut laitoksen, joka syö enemmän rahaa kuin tuottaa. Tässä ei ole kysymys mistään poistoista tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815