Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kyllä se on vain niin

Että ray:n peleissä on satunnaislukugeneraattori joka arpoo tuloksen satunnaiseti.
7425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ne sanoo PAFfillakin..

Äänestä
  • PAF:lla on sekä satunnaisia että valmiiksi säädettyjä pelejä. Kaikissa PAF Onlinen peleissä arvonnat ovat satunnaislukugeneraattorin avulla tapahtuvia satunnaisia arvontoja. Laivoilla yms. olevista pelikoneista osa (RAY:n, ex. Bellatrixin, IGT:n ja Ballyn) on niinikään satunnaisia. Atronicin ja Errelin valmistamissa automaateissa on ainakin osittaisia säätöelementtejä joiden avulla palautusprosenttia saadaan kikkailtua alaspäin tai pelin koko toiminta perustuu valmiiksi ohjelmoituun toimintaan jossa satunnaisuudella ei ole mitään tekemistä. Ainakin Atronicin automaateissa palautusprosentin voi säätää huoltovalikon kautta, yleensä Atronicin laiva-automaattien antosuhteeksi on PAF:n henkilökunnalta tihkuneiden tietojen perusteella asetettu 85%.

    Äänestä

ole noin.

Äänestä
  • ei se rng arvo satunnaisesti vaan silloin kun satunnaislukuja tarvitaan, kuten esimerkiksi arvontahetkellä. mulloin ko. ohjelma ei tee mitään.

    Äänestä

  • Miksi ei ole noin?

    Kyllä ne satunnaisia on teidämpä sata varmasti,mutta sinä vaan luulet tietäväsi.

    Ei sitä tietoa pelaamisella saa selville.

    Äänestä

  • random.number.generaror kirjoitti:

    Miksi ei ole noin?

    Kyllä ne satunnaisia on teidämpä sata varmasti,mutta sinä vaan luulet tietäväsi.

    Ei sitä tietoa pelaamisella saa selville.

    random.number.generaRor?

    Äänestä

  • Utelias_ja_tyhmä kirjoitti:

    random.number.generaRor?

    RNG eli Radon number generator on suomeksi satunnasilukugeneraattori. Lyhenne siis RNG jota käytetään esimerksi nettipokerissa ja tietysti myös ray:n peleissä.

    Ompa joku keskinyt muuten hyvän nimimerkin :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


random.number.generaror kirjoitti:

Että ray:n peleissä on satunnaislukugeneraattori joka arpoo tuloksen satunnaiseti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu