Haluaisin kans tietää oman nousevan merkin

*HärkäN* Voisiko joku autta...

Olen Härkä synt. 050570 Syntynyt Lappeenrannassa, Klo. 16.45 Savitaipale Kunta.

4

514

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Haluan tietää

      Hiukan lisää Härästä että Kuu...Aurinko...Maa...?? Olen hiukan hukassa näissä jutuissa mutta mikäs sattuisi härälle?

      *HärkäN*

      • jenni2

        astron sivuille ja sieltä sisään ja tekkee itelleen kartan niin saa selville mikä olet nousumerkiltäsi mä olen skorpioni nousussa olen ottanut selvää miten sen saa tietää l. kello aika tiedos ja syntymäaika sekä paikka myös niillä pääsee etiä päin.


    • astrohelppijä

      Heips.
      Sulla on aurinko ja kuu härässä.
      Olet nousevalta merkiltäsi vaaka.
      Vaa'an hallitsija venus on 9:ssa huoneessa.
      Aurinko, kuu ja saturnus ovat 8:ssa huoneessa.

      Pikatulkinta:
      ilmennät itseäsi ja tunteitasi härälle ominaisella tavalla. Ulkoisesti olet vaaka -vaikutteinen. Venus on kartallasi extra -korostunut, koska se on sekä härän että vaa'an planeetta. Tietää sitä, että olet herttainen, kaunis, sievä, suloinen, naisellinen ja pidät kaikesta kauniista ja sopusointuisesta. 'Make love not war' voisi olla tunnuslauseesi. Parfyymit, esteettisyys, rauhallisuus, luksus ja ylellisyys, tunnistatko niitä? Myös raha kuuluu tähän kuvioon.

      Raha ja syvälliset asiat korostuvat, koska aurinko ja kuu ovat 8:ssa huoneessa. Lisäksi sieltä löytyvät saturnus ja merkurius. Jonkin sortin taistelijaa sinusta löytyy myös. Haluat kokea syvällisiä asioita elämässäsi, taiteet ovat yksi esimerkki siitä.

      Pidät ehkä matkustamisesta, ulkomaista ja filosofioista/uskonnosta, koska venus on 9:ssä.
      Mars on lähellä venusta (teknisesti kait yhtymässä) ja tekee sinusta oivallisen rakastajan! Mielitiettysi saattaisi löytyä Suomen rajojen ulkopuolelta. Tämä ulkomainen puoli korostuu myös siitä syystä, että jupiter (ulkomaat) on 1:ssä huoneessa, eli minän huoneessa. Ulkomailla ehkä tunnet olosi kotoisaksi?

      Haasteinasi saattaisi olla itsekurin säilyttäminen, koska pidät itsesi hemmottelusta, tuhlailusta ja ehkä syömisestäkin. Se saattaa johtaa lihomiseen ja velkoihin. Ylenmääräinen seksikin saattaa olla näitä kiinnostuksen kohteitasi. Kohtuus siinäkin.

      Muuten näkisin kartassasi hyvät mahikset syvälliseen ihmissuhdetyöhön, taiteisiin ja esim. asiakaspalveluun kauneusalalle. Liitä näihin kaikkiin ulkomaa -optio.

      Näin mutuna karttaasi analysoituna, ole hyvä :-)
      Olisi kiva kuulla, miltä pikamutuanalyysini sinusta itsestäsi kuulosti.

      • Härkä Nainen

        Sattumalta tulin tänne kurkistaa ja olitkin käynyt täällä tekemässä tämän minulle..Kiitos oikein paljon.

        Minua on sanottu Kauniiksi suloiseksi, naiselliseksikin ja pidän kaikesta kauniista. Olen maalannut posliinia. Asiakaspalveluksessa olen ollut töissä. Ulkomaan matkailu ei vain ole ollut mun juttu, tosin en kyllä ole koskaan siellä käynyt, kuin tallinna ja tukholma ;) Suomen kauniit maisemat kiehtovat kyllä enemmän.
        Olen taiteellinen ja luova. Hemmottelen kyllä itseäni, ja hyvä ruoka on nam...

        Tietää sitä, että olet herttainen, kaunis, sievä, suloinen, naisellinen ja pidät kaikesta kauniista ja sopusointuisesta. Näitä olen kyllä kuullut :)

        Itsekuriin viitaten olen ollut karkkilakossa jo varmaan ainakin yli vuoden...jossen jo kaksikin...joskus kerran olen retkahtanut syömään uudestaan karkkia, mutta sain sen päätökseen...Nyt edelleen olen karkkilakossa vaikka joulu oli kyllä aika kiusallista aikaa...kun sain suklaata joululahjaksi ja karkkia, vieläkin on suklaata muutama pala jäljellä, en kyllä ole syönyt itse yhtä ainutta palaa... ;) Annoin vieraille kuka sattu käymään..

        Kiitos tästä kaikesta, olit kultainen ihminen kun autoit minua, sattumalta tulin tänne käymään...Ja muistin tämän...aloitukseni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4696
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2159
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      1698
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      178
      1669
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      165
      1537
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      278
      1372
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      198
      1219
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      87
      1152
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      204
      1136
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1094
    Aihe