Mitäs rahakkaat sponsorit tänään? Nukuitko hyvin, söitkö hyvin? Alkaako omaisuus olla siirretty talteen?
Vai vieläkö pitää kuunnella näitä pankin perustamisvitsejä, säätiövitsejä, jne? Ilmeisesti asiat aika hyvin kun on ollut aikas hiljaista. Rahvaskin kuollut jo nälkään, eikä jaksa huudella kadonneiden rahojensa perään.
Näin se homma toimii! Rock rock!
Vai vieläkö pitää kuunnella näitä pankin perustamisvitsejä, säätiövitsejä, jne? Ilmeisesti asiat aika hyvin kun on ollut aikas hiljaista. Rahvaskin kuollut jo nälkään, eikä jaksa huudella kadonneiden rahojensa perään.
Näin se homma toimii! Rock rock!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Bonzorini on ns. ihmeissään, kun juttu olikin sponzi.
Lupailee että avautuu, avautuu. Samalla piilottaa rahaa vaimolleen, lapsilleen, Gibraltarille, Maltalle ja Sveitsiin.
Tässä ei rikosilmoitukset auta. On niin fiksu kaveri, että mistään ei jälkeäkään. Apinaa koijattiin.
Näinkö kävi? :o
Ja tyhmät odottelee edelleen rahojaan! :D
On siinä pitkä odotus. Milloinkahan tajuavat todellisen tilanteen. Voi tätä elämää... rahakasassa ;)
Nyt nukuttaa hyvin.
Rahat on siirretty lain kouran ulkopuolelle.
Lapseni, vaikka on alaikäinen omistaa tilin, jossa kiva saldo.
Nyt voitte tulla kuulustelemaan.
Rahoja ette löydä.
Menkää te luuserit täältä päivystämästä, vaikka töihin, niin voitte edes joskus korvata keskikaljan paremmilla juomilla.
HEH...HEH...HEH...JIPPII!!!!
Vaikka siirtäisit rahasi ja omaisuutesi anoppisi nimiin. Talousrikoksissa omaisuuden on ollut oltava vähintään 3 vuotta omaisten nimissä. Siis tarkoitan enne rikoksen ilmenemistä. Jos näin ei ole, niin rahat voidaan takavarikoida tai tilit jäädyttää.
Että näin sinne teille
sitä Suonenjoen sponssiä ketuttaa, kun hukkaamiskieltoon omaisuutta määräsivät.
Kuka liene kyseessä,kun ei ole kuulunut??
vink,vink.??
Ajattele sitä naapureiden suunnatonta vahingoniloa!
Ei Hande pelkkää surua aiheuttanut. Moni ihminen on kokenut elämänsä suurimpia ilon hetkiä toisten kärsimyksistä.
H on Joulupukki!