Demarit väittävät nyt olevansa kovasti yhteistyökykyisiä. Niin aina.
Demarien ongelma on kuitenkin se yksi henkilö. Jos demerit eivät sitä tunnusta, jatkuu homma entisellään.
Demarien ongelma on kuitenkin se yksi henkilö. Jos demerit eivät sitä tunnusta, jatkuu homma entisellään.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Korppilauman rohkein pantu kynsimään nokkimaan.
Keitä ovat hän tai he toisista ryhmistä, jotka kykenevät tasapuoliseen yhteistyöhön demareiden kanssa?
sotilasmenneisyyttään retosteleva evp lähtee
pian hyökkäykseen kirjoituksesa mukaan,
vihollinen oli ennen tulossa idästä, mutta
pohpohpohjanmaan köyhyydessä katkeroitunut
löytää viholliset omasta kunnasta.
yhteistyöstä voi tulla hankalaa jos ei muista
että siviilissä ei käskytetä entisten pullorivien
takaa
lepo lepo lepo vaan
Pelkuri, pullon henki ei auta yhtään.
sinullekaan. Voisit ottaa levon, levon, levon aivan rauhassa...kirjoittamiseltasi. Aivan pohjanmaan kautta!
Tervetuloa Ikaalisten kunnallispolitiikkaan evp!
Ei Demareissa toimita niin kuin Kepussa ja yleensä porvaripuolueissa.Demareissa ei asiat ja niiden hoito ole yhden "isännän" sanelun varassa.
Joukkuepeli se on rautaa.Porvarit näkevät ja tekevät yhteistyötä aina silloin kun se palvelee heidän etujaan.Jos sitten Demarit ajaa kuntalaisten hyvinvointia ja etuja,luokitellaankin Demarit heti yhteistyökyvyttömiksi.Näin se vaan on.
Tuo oli kyllä naivein kommentti, mitä minä olen ikinä nähnyt.
Olen myös samaa mieltä
täälläkin on joskus joku jonkun kanssa samaa mieltä. Ei mieleenne juolahtanut, että kyseessä saattoi olla sarkastinen kommentti. Vai olisiko sittenkin todeksi koettua demarismia, vai peräti sitä sosialismia.
Isäntävallan käskyttämisen kokee kyllä jokainen joka kepun mukana koittaa toimia. Olen sen niin läheltä itse kokenut. Hyviä henkilöitä on joukossa mukana, mutta jäävät suurempiäänisten jalkoihin. Naivi on se joka ei sitä näe.