Madam mamma/ennustaja elli

Huih,sain tuolta elliltä ennustuksen että saamme pojan 10.9.09.(ennustus kesäkuussa)
Mutta ny oli tullut myös 3kk jälkeen(syyskuussa) mammalta postia ja korttien mukaan saamme toukokuussa kaksospojat.
nuo kaksoset huvittivat sinänsä,koska meidän on täysin mahdollista saada ne.Saapi nähä joko sit kaksoset pörrää masussa:)

onko ihmisillä kokemusta näistä,onko pitänyt paikkaansa?
6428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

laitoin esikoisen syntymän jälkeen sähköpostia molemmille ja kyselin saadaanko vielä lapsia..elli ei koskaan vastannut mutta madam mamma laittoi että seuraava olisi tyttö ja syntyisi kesäkuussa 08, no ei syntynyt, joulukuussa on laskettu aika ja poika on tulossa.. vielä sitten ois 5 lasta tulossa näitten jälkeen ennustuksen mukaan nii saa nähä kuinka käy..ei kyllä tarkotus oo enempää lapsia tehä..

Äänestä
  • Laitoin itsekin viestiä madam mammalle ja hän vastasikin heti.Miun pitäs nyt mukamas olla raskaana ja kesäkuussa tulisi yksi lapsi :O.Menkkoihin vielä viikko...taisi tulla huti ennustus...

    Äänestä

Laitoin molemmille ennustajille viestiä n. 2vuotta sitten.Olimme kärsineet lapsettomuudesta ja yritimme lasta 2,5 vuotta.Elli ennusti keväällä 2006 että saamme tytön 27.9.07.Yllätyksekseni tulin raskaaksi tammikuussa 07 ja LA oli 27.9.07 :D.Tyttö syntyi kuitenkin 2.10.Laitoin uudelleen viestiä tytön syntymän jälkeen koska en muistanut vanhoja ennustuksia joiden mukaan saisimme 4 lasta.Seuraava vuonna 2009.Viimesen viestin mukaan poika 30.9.09 :) Saa nähdä kuinka käy.Hoidot jo käynnissä...Kerrohan sitten ootko pian raskaana ;)

Äänestä
  • Täällä alkaa kohta uskomaan tuollaisiin,testi näytti tänäaamuna plussaa....niinköhän sielät tulee yks vaiko se kaks...isännälle en oo vielä kertonu:)

    Äänestä

  • aloittaja kirjoitti:

    Täällä alkaa kohta uskomaan tuollaisiin,testi näytti tänäaamuna plussaa....niinköhän sielät tulee yks vaiko se kaks...isännälle en oo vielä kertonu:)

    siinä se olikin jo..

    Äänestä

No huh.Uskomatonta!!! :O Täytyy vissii itsekin laittaa madam mammalle viestiä vielä ;) ONNEA TOSI PALJON!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äiti vm.05 kirjoitti:

Huih,sain tuolta elliltä ennustuksen että saamme pojan 10.9.09.(ennustus kesäkuussa)
Mutta ny oli tullut myös 3kk jälkeen(syyskuussa) mammalta postia ja korttien mukaan saamme toukokuussa kaksospojat.
nuo kaksoset huvittivat sinänsä,koska meidän on täysin mahdollista saada ne.Saapi nähä joko sit kaksoset pörrää masussa:)

onko ihmisillä kokemusta näistä,onko pitänyt paikkaansa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu