Mypa antoi Hyppöselle kenkää. KooTeePeen tulisi välittömästi aloittaa neuvottelut Jannen kanssa ja laittaa Kotkalainen Futis uuteen nousuun. Oisko ideaa??
Hyppöselle kenkää
KTP FANI
3331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä Kervinen ja Taipale pitäis palkata. Ne luulee selviävänsä pinteestä kun pinteestä. Ja jos joukkue putoaisi voisi Kervinen vetää jutun oikeuteen ja Taipale vaatia jonkun tuomarin päätä pölkylle viheltämättä jätetystä rankkarista. Tätä vatvottaisiin 10 vuotta kunnes mestaruus tulisi.
Pitääkö näitä kierrättää johan se kerran oli ja hommat tyssäs! Piiripieni pyörii ei kiitos semmosta!
Tottahan Hyppis vois tulla valmentamaan loppukaudeksi FC:n perämiseen, sillä kukaan ei voi enää millää pelastaa varmaa divariin menoa. Talvella Hyppis voisi kirjoittaa sopparin KTP ry:n kanssa 3-vuotisen sopparin, jolla olisi tarkoitus saada se "aito ja oikea" takas pääsarjaan! Nämä Vokaalit sais mun puolesta mennä vaikka suoraan 4-divariin aiheuttamasta lisää pahoinvointia, sillä vuoden päästä tähän aikaan ne kolkuttelee kumminkin Kakkosen portteja, ainakin tuolla porukalla!!!
FC Vokaalit EI JATKOON, vaikka tänäätuliskin 7-3 tai 7-4 voitto Maipasta!!!!