Onko jotain tapahtunut?

Onko Uotilanrinteessä tapahtunut jotain kun kuulin, että joku olisi uhkaillut siellä? Onko kaikki kunnossa siellä?
Pelottaa kun kaverei siellä.
4559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ole tapahtunut mitään. Jokupoika laittanut mesen kautta uhkausta. Poliisikuulustelussa nyt.

Äänestä
  • Kiitos sulle. Tän kaiken keskellä on aika kauheeta ku kuulee jotai pientäki ja aamul viel tuli poliisi vastaa pillit vinkuen.

    Äänestä

  • tiedosta kirjoitti:

    Kiitos sulle. Tän kaiken keskellä on aika kauheeta ku kuulee jotai pientäki ja aamul viel tuli poliisi vastaa pillit vinkuen.

    ..oli käyny hakeen aamukaljaa kassillisen. parvekkeella polttaa rökäle koko päivän, ei oo ihme että henkitys vinkuuja huiluaa. Se on muuten ihan kunnon naapuri. Ei käy töissä niinku en mäkään. Vietetään luppoaikaa. Kesä tuntuu jatkuvan parvekkeella...:)

    Äänestä

  • tiedosta kirjoitti:

    Kiitos sulle. Tän kaiken keskellä on aika kauheeta ku kuulee jotai pientäki ja aamul viel tuli poliisi vastaa pillit vinkuen.

    On tää aika ihme juttu. Mun flikka kasilla, ei samalla luokalla mutt samassa ryhmässä yhdessä aineessa. Kyseessä rauhallinen fiksu poika. Mutt mitä kaikkea tähän liittyy. Sitä ei viitsi täällä kuulutella. Toivois vaan, että kaikilla olis hyvin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pelottaa kirjoitti:

Onko Uotilanrinteessä tapahtunut jotain kun kuulin, että joku olisi uhkaillut siellä? Onko kaikki kunnossa siellä?
Pelottaa kun kaverei siellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu