Poliisitoimi

poliisitoimi perustettiin aikanaan turvaamaan kansalaiset. Nykypoliisi on siinä tehtävässä sukeltanut todella syvälle. Se jopa omalla toiminnallaan lisää kansalaisiin kohdistuvaa väkivallan uhkaa. Jos poliisitoimi olisi paperitehdas se olisi jo konkassa. Onko mitää järkevää syytä enää pitää poliisia, eihän se tee mitään mitä sen pitäisi tehdä. nykyään se on suojatyöpaikka jossa voi tehä mitä päähän pälkähtää. Armejalle poliisin tehtävät, se sentään tekis mitä pitää.
386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voi sua pientä lauri-sakaria, ei armeijasta ole apua. Siellä kantapeikoilla liikaa hommia kun kaitsivat pullamössöpojuja. Et kai sentään vakavissasi tarkoittanut, että pullamössöistä olisi poliisin hommiin. Syö nyt vellisi ja kasva, älä ole huolissasi, kyllä meillä on hyvin koulutetut poliisisedät. Niin ja...jos lauri-sakari lopettais tuon karkin näpistelyn, hän ehkä tulisi paremmin toimeen poliisin kanssa.

Äänestä
  • mussutat kyttien pereen nuolija...vai ooks jopa kyttä kolmonen...heh hehe....hyvin on kytät koulutettu, osaa jopa kirjottaa massamurhaajille pyssynostolupii.sepä ei pullamössöiltä onnakaa...ne tunnistaa jo kaukaa naamasta ampumahullun naaman

    Äänestä

turvata kansalaisten elämää.
Viimeisten edesmenneiden vuosikymmenten aikana kuitenkin vasemmistohallitukset ovat tehneet kaikkensa murentaakseen ihmisten elämän pohjaa lainsäädännön (esim. autovarkaudesta tehtiin vain "luvaton käyttöönotto" ja roistoja suojellaan ja roistojen uhreja rangaistaan itsesuojelusta).
Poliisikaan ei saa kohta varjella itseään aina vain raaistuvan rikollisuuden edessä, joutuessaan käyttämään asetta aseistetun rikollisen kanssa, alkaa hirmuinen huuto POLISIN aseenkäytöstä, ei rikollisen!
Sosiaalidemokraatit ovt tehneet tästä yhteiskunnasta sairaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lauri-sakari kirjoitti:

poliisitoimi perustettiin aikanaan turvaamaan kansalaiset. Nykypoliisi on siinä tehtävässä sukeltanut todella syvälle. Se jopa omalla toiminnallaan lisää kansalaisiin kohdistuvaa väkivallan uhkaa. Jos poliisitoimi olisi paperitehdas se olisi jo konkassa. Onko mitää järkevää syytä enää pitää poliisia, eihän se tee mitään mitä sen pitäisi tehdä. nykyään se on suojatyöpaikka jossa voi tehä mitä päähän pälkähtää. Armejalle poliisin tehtävät, se sentään tekis mitä pitää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu