Yhtäkkiä pari viikkoa sitten katosivat kaikki seksuaaliset tarpeet.
Olen ollut väsynyt ja laihtunut, mutta olen tietoisesti laihduttanut eli aloin muutama kuukausi sitten vähentämään kalorimäärää. Kävin verikokeissa ja peruskokeet olivat normaalit. En ole mielestäni masentunut.
Tuli kuitenkin mieleen, voisiko olla jokin sairaus, jossa seksuaaliset tarpeet häviävät. Vai onko jollekin käynyt samoin, eli seksuaaliset halut ovat hävinneet, ilman että on mitään sairausta? Ja ovatko palautuneet jossain vaiheessa itsestään takaisin?
Seksihalut hävisivät???
9
2276
Vastaukset
- en ole ennen kuullut
voi olla montakin mahdollisuutta,mene ensin lääkäriin mittsuttsmssn eri arvosi
- kkkkkkkkkkkkkkkk
Menehän mittauttamaan testotasosi. Itselleni kävi samoin, mutta hävisi muutkin halut ja mieltymykset kaiken vitutuksen keskelle ja testot olivat erittäin alhaalla.
- mies35
sanoessasi "muutkin halut ja mieltymykset"? Viekö alhainen testosteronin taso muitakin haluja kuin seksuaaliset?
Tietääkö kukaan, miksi testotaso voi laskea? - dfdfdfdfdf
mies35 kirjoitti:
sanoessasi "muutkin halut ja mieltymykset"? Viekö alhainen testosteronin taso muitakin haluja kuin seksuaaliset?
Tietääkö kukaan, miksi testotaso voi laskea?Väsytti ja masensi ja hikoilutti etc.. Testoarvon laskun syitä mm stressi, kovat urheilusuoritukset ja itselläni molemmat olivat ilmeisesti "syyllisiä"
- kausivaihtelu
Eihän tuo vielä mitään ihmeellistä ole. Ihmisen halutaso vaihtelee. Tauko joskus on muutenkin paikallaan. Luonto kyllä ajaa tikanpojan puuhun, kun aika on.
- mies35
Eipä ole ennen vaihdellut ja ikää on 35. Eikä siis mitään tapahdu eikä mitään mielenkiintoa, vaikka joku strippaisi tms. edessäni.
- fhhhfhfhf
mies35 kirjoitti:
Eipä ole ennen vaihdellut ja ikää on 35. Eikä siis mitään tapahdu eikä mitään mielenkiintoa, vaikka joku strippaisi tms. edessäni.
Niimpä...Ei aja luonto tikanpoikaa mihinkään jos tasot on naisten tasoilla. Tohtorilta testopiikki peppuun ja elämänhalu palaa takaisin.
- Anonyymi
fhhhfhfhf kirjoitti:
Niimpä...Ei aja luonto tikanpoikaa mihinkään jos tasot on naisten tasoilla. Tohtorilta testopiikki peppuun ja elämänhalu palaa takaisin.
Ei kai ne testosteroonit nyt noin vaan jollain piikillä tai pillerillä parane, kaipa ne laskee pian taas alas ellei niitä sitten ota säännöllisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kai ne testosteroonit nyt noin vaan jollain piikillä tai pillerillä parane, kaipa ne laskee pian taas alas ellei niitä sitten ota säännöllisesti.
Alhainen testotaso on vain yksi mahollisista syistä.
Stressi, riittämättömyyen tunne ja omalla kohdallani liiallinen alkoilu olivat riittäviä syitä siihen, ettei lopulta mikään huvittanut.
Terveet elämäntavat ml. kuntoilu kohensivat olon puolessa vuodessa. Olin tosin juuri eläköitynyt.
Myöhemmin rankka fyysinen kuormitus 6krt/vko aiheutti palautumis- ja erektio-ongelmia jotka häipyivät urheilulääkärin määräämän testogeeli reseptin myötä.
Testoni olivat viiterajoissa joten tk-lääkäri olisi määrännyt viagraa mutta kieltäydyin ja menin yksityiselle.
Olen syntynyt 40-luvun alkupuoliskolla ja kuntoilu sekä muukin sujuu kunhan pysyn irti alkosta. Viime vuotena otin ensimmäiset drinkit jouluna. Kuka arvostaa elämässään mitäkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712360En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831031Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581031- 1081000
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81941- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21848Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67756- 33697
Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299694