Kokemuksia pepputapeista? Millainen kannattaa hommata? Kuinka paksu? Kannattaako olla tasapaksu vai vaihtelevan paksuinen? Kertokaa kaikki!
pepputappi
mmm..
44587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se on kuuleppas makuasia, itselläni on vähän kaikenlaisia..., puhallettava on tosi jees. Ja mielellään semmonen kannattaa ostaa missä on selvästi paksumpi juuri kuin kärki, että pysyy kivasti sisällä kun lihakset puristuu ympärille..!
Mieluummin lyhyt kuin pitkä. Liian pitkä tuntuu epämiellyttävältä. Noin 10cm tai sitä lyhyempi on hyvä.
Paksuutta sitten mieltymyksen mukaan. Aloittelijalle 4-senttistä paksumpaa en suosittele.
Tosiaankin on hyvä jos tappi on tyvestä reilusti ohuempi kuin paksuimmlata kohdalta -> kestää paikallaan.
Osoitteesta www.hotlips.fi löytyy hyviä tappeja. Small kokoa voi pitää pidempäänkin. Medium kokokin on varmaan hyvä. Isoa ei ehkä kannata ensimmäiseksi ostaa.
olenkohan ihan urpo,mutta en ole ymmärtänyt tuota pepputapin merkitystä?
tiedän kyllä minkalainen se on,mutta mikä merkitys sillä on,onkos se muka jotenki hyvän tuntunen... ??? ja kauanko te sitä oikein pidätte??
Sellainen pumpulla varustettu, jota saa suurennettua. On myös varustettu vibralla, joten
saa aikaan aika kivoja tuntemuksia.