rivoudesta

faofiava

Olen itse jousimies ja olen hyvin suora. Haluankin tietää miten muut jousimiehet suhtautuu rivouksiin. Puhuvatko rivoja, kaunistelematta? Entä miten muut jousimiehet suhtautuu suoriin ehdotteluihin/iskurepliikkeihin?
Itse arvostan rohkeutta ja sitä, että joku uskaltaa tulla suoraan juttelemaan, tai esittämään asiansa, huumoria tietenkään unohtamatta. Ahdistavaa tietenkin on, jos joku ällöttävä ihminen tuppautuu seuraan.
Entä miten jousimiehet suhtautuu esileikkiin? Tästä olen käynyt pitkät keskustelut ystävieni kesken (kukaan ei jousimies). Kaikki sanovat että hidas esileikki on kaikkein parasta. Itse VIHAAN minkäänlaista hidastelua tai nössöilyä. Mieluummin haluan määrätietoista ja rajua toimintaa. Entä muut jousimiehet?

8

1903

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kksonen8888888

      Minun jousimies-mieheni on juuri tuollainen. Itse olen kaksonen.. Go go Jousimiehet! ;)

    • jousi-nainen

      Olen juuri samanlainen luonne.Rivo,suorasanainen.
      Sanavalmis,missä tahansa seurassa.Kaikenlaiset
      ehdotukset otan vastaan,huumorilla höystettynä.
      Esileikki tiettyyn rajaan asti menee,liian kauan
      ja tartun itse ottajan rooliin.Mitä rajumpi,sen
      suurempi nautinto ja oon todellinen nautiskelija.

      • Jousimies...

        nainen


      • Jouskarinainen*

        No juu, täällä sama ;))


    • jouskatar

      olen taas vähemmän rivo, en kai ole tarpeeksi ronski sellaiseen tai sitten minulla ei ole tarvetta tuoda itseäni esille rivouksilla...
      Kaipa se hienotunteisuus vaikuttaa tuossakin asiassa.

      Tarpeen tullen olen hyvinkin suora ja sanon asianlaidan niinkuin se on vaikka usein ajattelen liikaa ennenkuin sanon. Vakava en kuitenkaan ole, huumorin kukka on se paras kukka:)

      En voisi sanoa ketään ällöttäväksi ihmiseksi, meitä on niin moneksi ja en todellakaan usko, että monellakaan meistä on varaa luokitella ihmisiä noin vain. Joustavuutta ihmisten suhteen, niin ei tule ahdistavia tuppaamisia;)

      Esileikin suhteen olen täysin fiilis-ihmisiä, välillä piiiiitkä, kiusaava tyyli on mitä parhainta, mutta yleensä kannatan nopeaa toimintaa.

      • soullesme

        sanon aina suoraan jne ja rivouksia satelee kun sille päälle sattuu.. :)
        Ja ei mitään esileikkejä!! Suoraan asiaan kiitos ;D


    • rivoo

      suustani, arjessa ja seksissä ja monet vähän järkyttyykin siitä ensin mut sitte jälkeenpäin nauraa vapautuneesti. :D Olen siis jousimies-nainen. Tykkään rajusta seksistä ja olen aina valmis kokeilemaan kaikkea uutta, olen superkinky! ;D Kumppanini ei koskaan puhu seksin aikana oikeen mitään ja on liian hellä, se vähä rasittaa välillä... vaikka oon sanonut suoraan mistä tykkään. Mut ei kai toiselta voi vaatia mitään vaan oman hyödyn takia. Minä arvostan rehellisiä ihmisiä ja inhoan kiertelyä ja teennäisyyttä.

    • Sama merkki

      No suoraan kyllä sanon, mutta pyrin kuitenkin ajattelemaan ensin mitä sanoisin. Joskus vain lipsuu.

      Suora isku voi pistää minut hiljaiseksi, mutta riippuu kuka sen tekee.

      Huumoria ja flirttiä rakastan. ;D

      En minäkään ällöttäviltä haluaisi iskuja saada

      Hidas esileikki vie halut ainakin minulta, ehkäpä se raju kuulostaa paremmalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      113
      1458
    2. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1307
    3. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      136
      1067
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      974
    5. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      39
      917
    6. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      874
    7. Haluatko naimisiin kaivattusi kanssa?

      Alttarille astelette
      Ikävä
      97
      867
    8. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      54
      852
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      75
      846
    10. Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun

      Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että
      Ikävä
      39
      784
    Aihe