Pahimmat homeoireenne?

Mitkä teillä ovat pahimmat homeoireet?

Minulla päänsärky, pahoinvointi, lihas- ja niveloireet.
81321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Voimattomuus ja väsymys. Heikottava olo.

Äänestä

on kai olleet alveoliitin (akuutin) oireet ja anafylaksian tyyppiset oireet. Silloin tuli sairaalapäivystyksessä käyntejä.

Äänestä

Huimaus on hankala. Se pahoinvointi/päänsärky jää minulla usein ikäänkuin sietorajalle, menettelee kun nappaa tabuja. Äänen häviäminen ei ole kivaa ammatin vuoksi, käsimerkit eivät kaikkiin tehoa.

Äkilliset anafylaktisen oireilun tapaiset pallea ja vatsakrampit iho- ja nieluoireineen ja tajunnan hämärtyminen (rytmihäiriöt jne)..

Niveloireet olivat pahoja altistumisen alkuvaiheessa. Nyt niitä ei pidä isona juttuna.

Äänestä
  • Pahinta oli jatkuva päänsärky ja muistinmenetykset, huumaantunut olo. Oli pakko vaihtaa työpaikkaa. Kyseessä oli sairaala jossa olisi pitänyt vielä kyetä muita hoitamaan. Ei tullut mitään. Ihan olen terve nykyisessä työpaikassa.

    Äänestä

  • Et ole tainnut menettää liikuntakykyäsi. ...tai saada kovaa lääkitystä niveliin.

    Äänestä

  • pikkujuttuja?!! kirjoitti:

    Et ole tainnut menettää liikuntakykyäsi. ...tai saada kovaa lääkitystä niveliin.

    kaiken muun rinnalla niveloireeni ovat nyt minulla sivuosassa.. silloin alussa en tajunut niitä edes homeoireiksi..
    ei kai kukaan oleta, että kaikilla kuvio etenee samoin..
    sattuu joka askeleella ajoittain ja säryltä ei saa nukuttua, mutta kuitenki pikkujuttu minulle.. keuhkot män mäsäks.. arpikudosko on sen fibroosin arkisempi nimi.. vai mikä se nyt oli..

    en totisesti vähättele..

    Äänestä

TÄmä on sairastuneiden pahin painajainen!

Äänestä

altistumisessa on se, kun ei osaa epäillä monien ongelmien syyksi kosteusvauriomikrobeja.

Siinä vierähtää tovi ennekuin kukaan lääkäreistä epäilee homeoireita. Minulla silmät avautuivat keuhkopolin vastaanotolla.

Toksiinien aiheuttamia ne päänsärky, pahoinvointi, huimaus, kaihi, nivel- ja kilpirauhasongelmat..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Altistunut homeille kirjoitti:

Mitkä teillä ovat pahimmat homeoireet?

Minulla päänsärky, pahoinvointi, lihas- ja niveloireet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu