Vanteiden keskiörinkula 9-3

Minulla on pari vuotta vanhat alumiinivanteet 9-3:een ja niissä on ollut sellainen muovinen ohut rengas, joka on ollut siinä vanteen keskellä sisällä. Niinkuin joku tiiviste. Nyt niistä on osa hävinnyt. Tarvitseeko sellaisia? Eikö vanne pysy muutenkin kiinni viidellä pultilla?
1194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on keskittää rengas oikein.
Pelkillä pulteillä et saa keskitettyä renkaita kohdalleen
vaan renkaat täristävät kovemmilla nopeuksilla ja
menevät pilalle ennen aikojaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekka kirjoitti:

Minulla on pari vuotta vanhat alumiinivanteet 9-3:een ja niissä on ollut sellainen muovinen ohut rengas, joka on ollut siinä vanteen keskellä sisällä. Niinkuin joku tiiviste. Nyt niistä on osa hävinnyt. Tarvitseeko sellaisia? Eikö vanne pysy muutenkin kiinni viidellä pultilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu