Uusin Hymylehti kertoo että Tukiainen jättää tutkintapyynnöt useista loukkauksista. Myös suomi24 on mainittu. Olkaa huoletta, kohta poliisi on ovella.
Tukiainen haastaa teidät oikeuteen!
live 24h
19542815
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 195
Vanhimmat
Solvannut ja miksi pitäis. Johanna on upea lahja Suomen kateelliselle kansalle.
http://www.dollsdancers.fi/diary/diary.php
Sieltä löytyy johannan kuulumiset ja keikkakalenteri
Kuka muu olisikaan niin älyvapaa,että kehuisi
tollasta ihmistä.
http://www.julkkikset.fi/forum/index.php/topic,2999.new.html#new
Luehan ekana Johanna tuo.
"Huom!
Vain rekisteröityneet jäsenet pääsevät tälle alueelle.
Ole hyvä ja kirjaudu alla tai klikkaa -tästä- rekisteröityäksesi."
Ok, mut mite toi liittyy tähän uutiseen?
Ne tekstit on tarkoitettu vain jäsenille. Ei ole varmaan sun asiasi jos et ole jäsen.
Se on varmaan ollut koko ajan tarkoituksenakin eikö riittänyt, että moraalisesti teki väärin, kun julkaisi tekstiviestit ja pääsi näin pinnalle, kukaan ei sitä ennen tiennyt hänestä. Aika ikävä keino päästä julkisuuteen ja saada keikkoja. Mutta elämä on julmaa.
Miesten hyväksikäytön ei pitäisi olla herjaamista. Tietojen mukaan hänhän se oli, joka tyrkytti itsekään syntymäpäiväjuhlille esiintymään, muttei kelvannut. Olisihan se ollutkin aika mautonta, vaikka Kanerva onkin elähtäneen näköinen verrattuna eurooppalaisen näköiseen Stubbiin.
Ei silti saisi käyttää hyväksi miehiä, muttei tietysti ole ainoa nainen laatuaan tässä maailmassa, joka tekee niin heti, jos keksii sopivanm tilaisuuden.
Aivan loistava toi Johannan kuvagalleria 30v-päiviltään. Kakku jossain surkeassa nurkkapöydässä baarissa ja kaksi ihmistä seurana. Kuvia napsittu satamasta hienojen veneiden viereltä... laiturilta tietysti ja Johanna etualalla. Eihän Johannalla mitään asiaa niihin veneisiin ole, mutta kun on niin glamouria että. Samoin on urheiluautoja kuvattu parkissa tien vieressä ja Johku vieressä.. nopeasti kuva ennen kuin auton omistaja sattuu paikalle. Ehkä säälittävintä oli se yksi kuva jonkun juottolan VIP-sisäänkäynnistä. Kulkiko Johanna siitä ovesta... Epäilen.
Ruotsinlaivalla fanit piirittää. Pari kaljamahaista äijää. HAHAHHAHAAAA!!! Ei voi kuin sääliä. Taitaa Johanna hieman väritellä tarinoitaan, kun kertoo niistä julkisuuteen.
Johanna näyttää itse kirjoittelevan tuolla.
kuulemma kaikki Johannan juttuja lukeneetkin jäljitetään ja toimitetaan oikeuteen££$$€€
Kovaluontoinen katutyttö.
Markkina-arvon tipahdettua muutamaan senttiin on rahaa saatava vaikka millä.
Väittää aina ja joka kerta ettei tunnusta ole olemassa. Ja aina pitää vaikeimman kautta saada tunnus toimimaan että mä vihaan tota sivustoa.
Onneksi olen asiasta tietämätön jne mut mistä nyt taas on kyse?
OSALLISTUN SITTEN HAASTATTETUJEN OIKEUSKÄYNTI KULUIHIN.
MAKSAN SIITÄ ETTÄ SAADAAN NAURAA TUKEVAISELLE OIKEUDESSA, KUN JOUTUU OMISTA KIRJOITTELUISTA TUOMIOLLE. ONHAN TÄMÄKIN TAPA SAADA JULKISUUTTA, VARMAAN SEN YSTÄVÄT JA VANHEMMAT OVAT YLPEITÄ.
Tietää miten pahoja asioita moppauksesta voi seurata!
On tainnut Tukiaisen työt ja rahat loppua kun on jo sitä oikeuden käynneistä hakee.Eikö käy enää kaupaksi paskanjauhanta.
aika törkeää oli ton demari agentin järjestämä ajojahti kanervaa kohtaan.
nähtyään uutisia tyttärensä harjoittamasta prostituutiosta, ja ovat vähentäneet taloudellista tukeaan porttotyttärelleen?
Julkkiksia aina riittää? Tukiainen on ihan selkeä läskitunkki joka on itse halunnut päästä julkisuuteen läskipersettään levittelemään ja nyt itkee kun keskustelupalstoilla kommentoidaan hänen rumaa ulkomuotoaan yms perseenjakamista. Se on ihan oikein jos tuollaista matalan äo tyrkkyä arvostellaan. Ei tyrkky julkkis ole mikään presidentti. Laihduttaisi nyt edes nuo hirveät ihrat pois hyllymästä niin olisi ihan siedettävän näköinen. Kauppakin varmaan sujuisi paremmin.
Haluaisin nähdä, miltä itse näytät !
ööh ääh puuh
sanavapaus ja saa kirjoittaa mielipiteitään keskustelupalstalla. sitäpaitsi aikas harvassa keskustelussa ollaan mainittu nimeä johanna tukiainen vaan hänestä ollaan käytetty jos jonkinlaista muuta nimeä.
Tyrkky voisi välillä katsoa peiliin.Vai eikö
menekään enää kuumille kiville,kun kaikki paikat
on levitetty julkisuudessa?
Aika räjähtäneen näköinen on ikäisekseen ja tietää sen hyvin! Tekee mun mielestä ihan oiken, kun takoo niin kauan kuin vähänkin jollekin kelpaa! Mehän se elätetään, olettekos sitä ajatelleet? Anna palaa Johanna, ennenkuin itse palat loppuun!!
kihnaamassa tankoa ja levittelemässä jalkojaan kuulemma Espoon Kannunkulmassa:-D
valmistettu vitunkestävästä teräksestä:)
Lisäksi, julkkiksen on kestettävä rankkaakin arvostelua. Tästä n jo ennakkopäätöskin.Että siinähän haastaa.......
Suurin osa jutuista on ihan omakertomaa ja se on sitten laitettu tänne. Syyttäkööt itseään. Sitä joko ollaan julkkuja tai ei olla, molempaa ei voi olla.
Niin se vaan on.....
Se joka itsensä tyrkyttää julkisuuteen, tulee kestää myös kritiikki.Eihän blondivitsi voinut
olettaa, että kaikki jotenkin pitäisivät siitä.
Tosi typerä muija.
Mielipiteitään saa tietenkin lausua, värikkäästikin. Mutta kyllähän Johanna Tukiaisen kohdalla on menty yhtä lailla yli kuin Susan Kurosenkin.
Hymyn jutussa Tukiainen sanoo, että arvostella saa mutta mielisairaaksi tai h..aksi väittäminen ovat kunnianloukkaus.
Myöskään tukevainen ei pysty sitä kumoamaan.
Jos strippaa verhon takana leväytellen tavaraansa,
miehet ei jätä pelkkään katsomiseen, ne ei pysty.
Miten siis todistat ?
hohoo.. kannattaisko sun lukeä tämän palstan säännöt. niissä ei kielletä takiaisen haukkumista... ainoastaan lapsiporno ja rasistiset kommentit. jos kerran ei kestä kommentteja ja keskustelua itsestään niin olis varmaan kannattanut joskus jättää iken tekstiviestit antamatta hymyyn... ja poistua julkisuudesta.ja miksihän sitä sanotaan naista joka tarjoaa palvelujaan rahaa, tai muita etuja vastaan.
Äiteen helmoihin ei enää tässä vaiheessa voi juosta.
..Unelmatätiksi.
Esitän vain mielipiteeni: Tukiainen on lihonut ihan muodottomaksi potköksi. Lisäksi käyttää liikaa meikkiä. Naama näyttäs olevan jostain syystä ihan ruvella.
että lihoi 10 kiloa hullunlääkkeiden vuoksi. Ja miten voisi huorittelu olla kunnianloukkaus, jos todistettavasti on harjoittanut huoran ammattia?
seiska lopetti palkanmaksun hymy jatkaa seuraavana varmaan alibi ja rikosposti.ei tanssi elätä tolla figuurilla.kun on laardia eli läskiä.
mielisairaita ja maailman vanhiman ammatin harjoittajia liian halvalla!!! joku roti sentään kehen vertailee...
nämä kirjoittajat saadaan kiinni? monet varmasti käyttävät julkista konetta ja kirjoittajia on monta. samoin kotikoneella on käyttäjiä paljon... yhdessä perheessäkin samaa konetta voi käyttää esim.4 henkilöä.
lisäksi minusta tuo on lisää julkisuudenhakuisuutta kun tälläistä alkaa tekemään. aikuinen nainen kyllä varmaan kestää itsestään kommentit jos on julkisuuteen lähtenyt. ja kyllähän täällä kirjoitellaan monesti muistakin julkkiksista, mutta tuskin esim. mikä häkkinen tai matti nykänen selaa palstaa ja katselee mitäs hänestä puhutaan, saati sitten kirjoittele itse mitään sinne.
hän pääsee TAAS otsikoihin ja siten saa TAAS siitä rahaa, ja TAAS hänestä kirjoitellaan, ja TAAS hän saa aiheen olla julkisuudessa kun ihmiset kirjoittelevat hänestä ("pahaa") ja TAAS raha virtaa ja lisää otsikoita. Riippuvainen julkisesta huomiosta ja rahasta!!! riippuvuus sekin!
tietenkin siltä on rahat loppuneet...
Lähettäkää tekstari ja sopikaa riitanne Tukiaisen kanssa, 100% luottamuksella.
Eilenhän olinkin jo putkassa. En tosin tämän tapauksen johdosta..
EI VOI KUN NAURAA TODELLA NOLO, HUONON ITSETUNNON OMAAVA RUMILUS!
hih
...Ensin haetaan huomiota tavalla ja toisella,sen jälkeen "uutisia" voidaan kommentoida keskustelupalstoilla,ja ihmiset kommentoi,ja sitten "huomiota hakeva/saanut" tutkii kommentit,eikä kestä kritiikkiä,ja tekee asiasta poliisi jutun...Älä koskaan kommentoi keskustelupalstoilla turhien julkkisten tekemisiä,koska se on yleensä ANSA.
Tämä tulee julkisuuteen keinolla millä hyvänsä!
REPPANA!
Tässäpä oiva motiivi noille tukevaisen ylilentoisille rehvasteluille...ja poliisi tietysti lentää ansaan...
Kyllä maksullinen nainen on aina huora eikä mitään kierteeluilmauksin voi asiaa muuksi muuttaa eli jöka rahasta tavaraansa miehille esittelee tavalla taikka toisella on aina huora...!!!
Tapahan se tuokin on tienata elantonsa, siinä missä mikä tahansa muukin työ.
Julkkiksena olo näemmä vaatii kaikenlaisia epämääräisiä ja usein (surullisen)huvittavia tempauksia pysyäkseen pinnalla, kun sitä oikeaa julkisuus painoarvoakaan ei ole.
Sitä ihmettelen, että miten nämä
wannabejulkkikset(näitä naisiahan on tässä viimeaikoina ollut useampikin) kehtaavat tälläsiä tempauksia vetää kun katsotaan mitä he itse ovat ylipäätään tehneet?
Vai onko nämä sitä ihmisryhmää, jotka eivät oikein tajua, että kaikella on seuraamuksensa ja "niin makaa kuin petaa".
:D
No ei kyllä saatana siltä näytä.Millä helvetin konstilla ton sais pysyy poissa?
Ja jos näitä kirjoituksia esim.täällä tai Hymyn blogikommenteissa aletaan tutkia niin mielenkiintoista olis tietää kuinka moni niistä on Jossun itsensä kirjoittamia
EIKÖ TUO PRINSSESSA RUUSUSEN TARU (TARINA)
OPETTANUT JO NOITA LE... LEMPEITÄ ISOJJA
NAISIA, EI SIITÄ TIENAA MUUT KUN LEHDET.
EIHÄN YHTÄ HÖLMÖJÄ LUKIJOITA KUIN KOHTEET
OLE KUIN ALLE PROSENTTI SUOMESSA.
ET SILLEE.
Aika hyvin joltain tavikselta. Sen jälkeenhän se pääsee vaika mihin, vaikkei ole edes minkään näköinen.
joutuu vissiin ike rasikseen
vielä kun vasta koekuvauksiin ja siitä onkin pirun pitkä matka itse kuvauksiin!
Mistäs minä voisin anoa korvauksia kun olen kyllästynyt Tukiaiseen?
TULEVA LAMA NÄKYY PUREVAN JO LEHDISTÖÖNKIN.
SEURAAVAKSI VARMAAN SUURIN OTSAKE KUN TÄMÄ
MIKÄ SE NYT OLIKAAN NIMELTÄÄN SE KARPELLAANIN
OHJAAJA SIIS ELIKUVA SELLAINEN PÄÄSEE POIS
SAIRAALASTA LUN OLI KAATUNU MOPOLLA JA
SAANU MUSTELMII.
jo netistäkin .,.,.,.,ehkä yksi mailman turhimmista julkuista ja ei edes minkään näkönen h.h kaan ei ottanut kuviin koska ei niillä oo varaa kokopainosta mailman laajuisesti polttaa...
nimittäin glamour dollsien sivuilla hän kirjoittaa että hän ei halua olla mikään suomen matti nykänen... nyt matti haaste tukiaiselle!
PYÖREMYRSKY AIK (IKE) ON PEDANNUT ASSIITA
Ei ole nettiherjausta, jos ei pidä Tukiaista minään. Tukiainen on itse valinnut kyseenalaisen julkisuuden itselleen.
työllistää poliiseja!
Ja kun poliisi on ovella niin makuuhuoneesta (puutarhasta) kuuluu, "että odottakaa hetki, huor#& kuivataan"
tukiainen ja ruusunen olis kimpassa ,kun normaali tienaa rahansa työllä, nämä ties millä. Ja julkisuudessa on pysyteltävä keinolla millä hyvänsä.
jos poliisit oikeesti ottaa tän asian hoidettavakseen niin muutan koko maasta. jos virkavallalla ei ole muuta tekemistä kun kytätä johanna tukiaisen kirjoitteluja niin jo on suomi ihan perseestä. hakis niitä raiskaajia, kännissä ajelevia,tappajia ym. vähän vakavampaa tekeviä ihmisiä.mä ainakin purskahtaisin poliisina nauruun jos tultais tälläistä tutkintoa esittämään. kiitos vaan ja näkemiin.
Noh eiks se tää tyhmä akka itte aattele mitä saa aikaan ku keikkuu koko ajan lehissä ja aalloilla ei voi syyttää kuin itteesä tuostakin ja painus jo vanha akka itteesä ja olis ku immeeset ainae eekä esittelis toilailujaa joka seiskassa yms. roska lehissä ja sellasissa niin kuin tämä vessan seinä eli suomi 24
lakatkaa ostamasta juoru ym turhia lehtiä. Tämäkin keskustelu sai alkunsa hymyn artikkelista.
julkiksien päähänpistoihin.
Hyvä Suomi!
Joo eihän poliisien resurssit voi mitenkään kaikkeen riittää...jätetään tavisten ampujat vaa tappelemaan keskenää kun on näitä tärkeenpiäkin juttuja kuten nämä törkeät aiheettomat solvaukset...:-D
Ohukaiset ja paksukaiset sentään.
Julkkisten kirous ei pidä antaa mitään ylimääräisiä tyhmiä haastatteluja itsestään.Eihän ole pakko lukea niitä kirjoitiksia mitä on tilannut.
Johannan kannattaisi muuttaa äkkiä Tampereelle ja aloittaa rahankeräys Tampereen käräjäoikeudessa. Se on Tampereen tariffeilla 5000 per herjaus henkinen kärsimys.
Paikallislehti onnistui muuten herjaamaan 10 000 ihmistä kerralla. Tapaus painetaan villaisella, jottei lehdykkä joudu maksamaan 50 miljoonaa.
pitää sitä ihmisen taas kerran olla tyhmä!!huhhuh
Noniin solvaajat.Onkos kiva päästä makseleen korvauksia. Tonni per solvaus. http://www.glamourdolls.fi/
PS Sieltä voi tilata Johannan upean pikkujoulu shown.
Ai niin eihän teillä köyhillä ole rahaa
EI OLE MUITA AVUJA. HEKOHEKO LAINATAKSENI
AVUJASI..............
RAHA MIEHET EI SOTKEUDU TUOLLAISIIN !!!!!!!!!!!
koko vitun dolls ryhmä..ei kyl vähempää kiinnostas
...vaikka onki niin en sitä kyllä ihan mihin tahansa paskaan laita...
EI OO LANTATALIKKO.
Paljos Tukiainen sai siitä huutokauppa hommasta, kun voittaja sai luksus illan tukiaisen kans. Taisi mennä Tukianen todella halvalla. Ei taida itteensä elättää, sillä summalla ainakaan. Mutta en itse henk.koht ottasi esiintymään ilamaiseksikään.
taas rahankeruussa...huoh..
MITÄ HYVÄÄ TUOSTA NYT SIT` LÖYTYIS.
TIETTY LEHDISTÖ SAA, NO JAA SAAKOHAN,
SAANEKOHAN TÄMÄ TYPYKKÄKÄÄN PALJOAKAAN.
ÄLYKKYYSOSAMÄÄRÄ AINAKIN ON ALLE 110
Ei enää anna minkäänlaisia kommentteja julkisuuteen... Ei kuulemma halua toiseksi matti nykäseksi. Ja mitä seuraavaks? Kertoo julkisuuteen että meinaa haastaa meiät oikeuteen :D Ressu ei kestä painetta ja joutuu median teurastamaksi. Jokaselle tulee parempi olo kun kuulee kuinka huonosti johannalla taas menee ja angsti päällä...
"Olen värikäs persoona ja toimintani herättää mielenkiintoa. Kritiikkiäkin voi toki antaa, mutta kun aletaan huoritella ja haukkua mielisairaaksi, niin sitä ei tarvitse sietää", Johanna Tukiainen toteaa Hymy-lehdessä.
Näin siis Johanna itse!
Joten kysynkin, eikö tuosta värikkäästä persoonasta sekä hänen räväkästä toiminnastaan saakaan sanoa omia mielipiteitä, joka hän nyt kokee sietämättömiksi.
Johanna itse on kertonut julkisesti esim lääkityksestään, jotka ovat olleet ns. psyykelääkkeitä.
Eikö silloin ole kysymys, jostakin psyykkeentason ongelmasta, joka ”kansankielellä” tulkitaan jonkin sortin mielen pahoinvoinniksi tai jopa mielisairaudeksi, koska ”maallikko” mieltää psyykkeeseen vaikuttavien lääkkeiden käytön näin.
Toki diagnoosi tarvitaan mielisairauteen,jonka tekee psykiatri. Joten Johanna ei ole näemmä julkisuudenhenkilönä ymmärtänyt pitää suutaan kiinni lääkityksestään.
Sama logiikka pätee erotiikka-alan ihmisiin, joita huoritellaan. Nämä ovat yleiseksi käsitykseksi muodostuneita näkemuksiä ihmisillä. Tietenkään näin ei pitäisi olla, ne ovat kuitenkin julkisuuden kirjoja, jotka julkisuuteen astuvan ihmisen pitäisi tiedostaa ja hyväksyä yhtenä osana julkisuutta.
Mielipiteistä ja sananvapaudesta netissä, nettikirjoittelu on vain yksi osa, mielipiteitä on muuallakin Johannasta ja kaikki ei kovin ruusuisia.
Mielestäni tähän pätee, "sitä saa, mitä tilaa", nyt tilaajalla on kuitenkin mieli muuttunut!
Suomessa ei tapahdu vakamapia rikoksia. Jäisi tämäkin asia tutkimatta, jos poliisilla olisi tärkeämpiä kiireitä.
Tiedättekxte paskiaiset mitä on priorisointi.
Koulumurhat jäihin ja poliisit selvittään suoli24 kirjoituksia.
Loppuu se solvaaminen.
http://www.glamourdolls.fi/
lehdistössä julkisuudenhenkilöitä, mutta ne joille media suunnataan ei saa provosoitua vaikka kuinka räikeällä tavalla julkisuuteen tyrkytetään itseään. Miten Tukiainen esim. ei nähnyt itsessään mitään erikoista noissa "Playboylle" lähetetyissä kuvissa ja kuvaustilaisuus vielä julkistetaan kaikelle kansalle!?!? Ei voi kun nauraa moiselle... tai itkeä kuinka huonokäytöksinen julkisuudesta riippuvainen egomaani voi odottaa muilta parempaa kuin itse on...
toi oli aikas törkeesti sanottu... me kaikki nostamme syytteen sua vastaan. ajattele vähän jos sulla aivoja on.
Jos ei halua että asialle x nauretaan, ei asian x pitäisi olla niin naurettava.
menikö pupu pöksyyn?
..vaikka tuon suhteen ei tarvitse edes miettiä kun suu alkaa jo heittämään automaattisesti lokaa. Ulkonäkö suorastaan provosoi haukkumaan.
Eikö herja irtoo. HÄhäääääääääääääääääääääääääääääääääääääääääää
Upea ja älykäs Johanna ottelee kehässä Virolaista vastaan. Kaikki innolla mukaan kannustaan. Toivottavasti Johannan Upeat ja täydellist kasvot eivät kärsi matsissa.
-Johanna voittaa aina-
http://viihde.mtv3.fi/uutiset/muut.shtml/723298?tukiainen_johanna
vitsin lihavasta ja rumasta prostituoidusta???
Mietin tässä, miten toimisia tällaisessa tapauksessa. Olen kirjoittanut joskus palstoille, en kuitenkaan huorittelua, mutta...Mä tunnen erittäin hyvin miehen, joka on ostanut seksipalveluja eräältä Isabellalta ja tapahtumasta löytyy pitävää todistusaineistoa. Pitäisikö meidän tehdä tästä julkinen asia...? Mitä mieltä olette? Ikävää on se, että periaatteessa mies on toiminut lakia vastaan, mutta kun tällainen nainen kerran alkaa nostaa juttuja, niin pitäisikö sitten kuitenkin oikeudenmukaisuuden nimissä itsekin tuoda totuus julki?
Käyppäs katsoon ovisilmästä joko siellä poliisit luuraa. Tai sitten kurkista sen "hyvän miehen persesilmään.
MUhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ei siitä mitään rangaistuksia Suomessa saa, mutta joku nootti korkeintaan. Nostakaa juttu, ilman muuta ja myykää Seiskaan! Ainakin täällä pääkaupunkiseudulla tuo Isabella on kyllä ihan tunnettu, ei mikään salaisuus. Kyllä toimittajatkin sen tietävät ja onhan nuo escort-ilmoitukset ollut ihan yleisiä jo vuosia. Nyt kun Johanna itse on tehnyt aloitteen, on varmasti vain ajan kysymys, että alkaa näitä hänelle ikäviäkin asioita tulle enemmän julkisuuteen :)
jos kerran Isabellakin kerran uhkailee jutun nostaa!
Siis miten niin mies toiminut lakia vastaan? Miksi siitä pitäisi tehdä julkinen juttu, en ymmärrä.
ostamisen? Myymistähän ei kiellä. Tosin suurin osa portoista on rikollisia siksi, kun pimittävät huorasteluillaan ansaitsemansa eurot verottajalta.
Eipä ole Tukevainenkaan ilmoittanut verottajalle suuria tulojaan. Mitenkäänhän ei ole mahdollista matkustaa jatkuvasti ympäri maapalloa ilman jonkinlaisia tuloja. Verotiedoista käy ilmi, että samana aikana, jolloin Tukevainen on kuluttanut kymmeniätuhansia euroja, ei hänellä ole ollut minkäänlaisia verotettavia tuloja.
Se että ei oo muuta tekemist ku ihmisii haukuu netis anonyymist ni ei muutaku ku kunnon sakot tälläsille vit*n peleille :)))
Kyllä tyhmää kansaa rahastetaan huolella!
Itse en ostele juorulehtiä,sillä niistä nämä saavat palkkansa.
Kyllä on tyhmä kansa,onneksi en enää asu siellä.
Minuakaan ei kiinnosta "julkkisten" asiat, että ihan juorulehtiä ostaisin. Naurattaa ollaan juksisesti esillä ja kohta ollaan haastamassa oikeuteen
on ollut niin herjaavaa. Faktahan on, että netistä löytyy hänen itsensä laatimia prostituutio-ilmoituksia, ja hän on itse myöntänyt toimineensa jopa ns. "shampanjatyttönä", joka aivan varmasti on prostituoidun jobi!
Hullunlääkkeitä popsiva maksullinen huora haastaa oikeuteen hulluksi haukkumisesta ja huorittelusta:)
Yllätysten aika ei ole ohi:)
Voi hyvänen aika! Taas Tuksulle yksi keino pysyä julkisuudessa.Lukijat pitää tositurhat julkut pinnalla ottamalla kantaa joka asiaan.Turha-julkkis-johanna jää kun ei oteta kantaa turhuuksiin.
syytä blondi itseäsi en usko että ketään kiinnostaa sinun itku tämän kaiken jälkeen.
Kuuntele vaan rauhassa sitä herjaa mitä olet kerjännyt, se on ihan oikein sinulle! Se tapaus missä sait tuopinkin päähääs jossain Hyvinkäällä oli niin oikein sinulle kuin jotain voi olla.
Luuletko oikesti että voit sekaantua politiikkaan ja hoitaa potkut ministerille ilman että sinua vihataan? Miten voit olla noin helvetin TYHMÄ!
Siis...Tuksun seuraava tempaus vai, sanon, naurettavaa. Mitään oikeusjuttuja tuskin saadaan aikaiseksi, sillä jokaisellahan on oikeus omaan mielipiteeseen !!!!!
OLI JO ODOTETTAVISSA KUNNON TYRKKY.LAITTAIS VAAN POLIISIT PUDUUN JA UNOHDETTAIS TOI JOSSU.!! PS JOS LUET TÄMÄN NIIN PÄÄSET HALVEMMALLA PYSYMÄLLÄ POISSA MEDIASTA.PS.NYT KAIKKI KEHUU JA PLÄÄ PLÄÄ.
Money, money...
Johanna nauta tukiainen.. vittu että on idiootti lehmä
Kuten sanoin älkää ostako mitään tuotetta missä toi lehmä mainitaan... loppuu sen naaman näyttäminen
Pelottaa,EI PELOTA:)
Voihan *läskiperse*, tämäkin vielä.
Vieläköhän löytyisi joku muu helppo konsti, yrittää rahastaa, elantoa itselleen. Kun ihan tavan työ ei maista. Ja taitokin on kyseen alainen, normaalin työn tekemiseen.
narista johan se sai Iken pois Ministerin paikalta, tosi ällöö.
Miten jollain äijällä seisoo tommosen norsun kanssa???
on se ruma kuin norsun pillu!!!!
Tulis kuppa ja tappais.
Joo onhan se Tukilainen aika kotka, mutta Kanerva itse lähetteli sextiviestejä ja istui sen kuva händyssä vessassa tekemässä mitä????? Aivan oikein kun ministerin palli lähti... Ihan ku kiimainen teini... ei ministeri ainesta. opettelis edes seivaamaan skandaalit.
tuksis loukkaa suomalaisia. joutaa häkkiin itse koko pelle.
Eihän poliisilla nyt mitenkään voi olla tärkeämpääkään tekemistä, kuin tutkia jokaisen turhakkeen saamia pikku vittuiluja. Ei voi olla.
Buaahaahahhahahaaa. Aika paljon meillä on ihmisiä, jotka pitävät itseään aikuisena, mutta joista ei ikimaailmassa tule yhtään mitään, edes täyspäistä aikuista.
Aivan oikein, että jokin raja pidetään sallittavilla herjauksillakin, huolimatta siitä että kyseinen henkilö on itse julkisuushakuisuudellaan edesauttanut ja suorastaan rohkaissut moiseen kielenkäyttöön.
Tukiainen vielä pientä, Karpelan edúskuntaan äänestäneet pitäisi lähettää mielntilatutkimukseen.
Karpela antaa lehdistölle ja vähän muillekin, kynille ja ...lle töitä!!!
Karpelahan tosiaan edustaa sitä teemaa, mitä vaalien alla otsikoitiin, sosiaaliavustuksia aivottomille kanoille:)
Mutta heillepä riittääkin perusteeksi fraasi, ei missi ole aina tyhmä, ei kaunis ole typerä, mutta hänhän ei ole kaunnis, vaan täysin kykenemätön hoitamaan poliittisia tehtäviä...
Minusta Karpela on viehättävä ja aivan tarpeeksi älykäs tehtäviinsä. On sitten niin söpö ja naisellinen..
Täysin tyhjäpää, ainoa ero Tuksuun on siinä että on poliittisissa tehtävissä, mikä siinä eritoten huolestuttaakin!
Mitäs Kartsa on saanut aikaan? Lisäksi puheet ovat täysin tyhjäpäisiä ja ympäripyöreitä lausuntoja. Mitään todellisia arvoja tai mielipiteitä ei tule julki, vaan yrittää miellyttää kaikkia (onnistumatta). Säälittävä tapaus
Kuka on Tukiainen?
ja ehkä meillä kaikilla...
Voi sinua onnellista jos olet päässyt elämään ilman suuria lehtiotsikoita ja pähkäilyjä. Kunpa minäkin olisin..
Mitä sitten? Vankilaan minä olisin joka tapauksessa joutunut, ennemmin tai myöhemmin. Mitä sitten, vaikka joudunkin sinne nyt muiden vankien raiskaamaksi ja tapettavaksi? Kuitenkin minä joudun sitten hittojen luo.
..kun yrittää nettiherjoista ja lätinöistä rahaa saadaa.. säälittävä tapaus.
mites ne verotettavat strippauskeikat? ympäri maata ja vakituisesti helsingin seudulla jo vuosia, senhän pitäisi olla tosi rikas...ja tällainen tapaus, jonka PITÄISI olla verottajan kultakaivos maksattaa veronmaksajilla hemmetin kallista tutkintaa, ensin tietenkin poliisi ja se kestää kuukausia ja maksaa järjettömästi vieden muutenkin resurssipulasta kärsivältä poliisilaitokselta rahaa ja aikaa. Me veronmaksajat maksamme tästä loppujen lopuksi varmaan satoja tuhansia pelkkänä tutkintana.
Ja tämä on vasta alkua. Sitten aletaan tutkia, onko väitteille perusteita ja minkälainen maine ja menneisyys tukiaisella on.
kyllä sellasia rahoja tienaa, että niillä rikastumaan pääsisi. Taitavat joskus joutua heittämään vaattet pois ihan vaan asikkaiden tippien toivossa ja ilmasilla paukuilla.
Eikö hesarin taannoisessa jutussa puhuttu aika suurista summista? Joinakin iltoina ei tullut välttämättä mitään ja toisina saattoi tulla todella paljon...ja kaikki yleensä ohi verottajan. Riippuu varmaan paikastakin...ja jos Tukiainen joskus on ollut edes jonkin näköinen, niin nykyinen kuosi ei taatusti ainakaan saa herrasmiehen kukkaron nyörejä aukeamaan :D
luulee itseänsä hyvännäköiseksi jota todellakaan ei ole. Tyhmäkin kuin vasemman jalan saapas, valehtelee joka asiasta, kuten koulutodistuksestaan.
Jonku pitäis vaan sanoa sille suorat sanat päin naamaa.
suomessa on sananvapaus joten voin puhua tukiaisesta niin paljon paskaa kuin haluan.
päin naama kun näät sen.Huorittelu on eri asia kun sananvapaus se on kunnianloukkaus olipa sit kyseessä kuka julkkis tahansa.Ei kenelläkään ole oikeutta solvat ja mustamaalasta ihmista vaikka tekee itsestään naurettavan lehdissä.Sama laki se pätee netissä kun muuallakin.Ei tämä olis eka kerta kun näin käy.Tiedän tapauksen täältä mikä meni oikeuteen yhdestä sanasta ja tuomio tuli.Olipa hän kuin lihava ja oksettava sinun mielestä, sulla ei ole mitään oikeutta haukkua hänta julkisesti.
Kirjoitat,"suomessa on sananvapaus joten voin puhua tukiaisesta niin paljon paskaa kuin haluan."
Et todellakaan voi julkisesti kirjoitella.Omassa päässäs voi ajatella mitä haluat mutta et saa kirjoittaa paskaa kenestäkään julkisesti.
Luuletko että lehdet ei olisi korvausvelvollisia jos kirjoittasivat että Tukianen myy itteesä?
Aika hyvät rahat sais solvauksesta.
Jos yksityinen henkilö voi tehdä rikosilmoituksen 24 viesteistä miks ei hän pystysi?
Aika nopeesti teidän nimet saa julki,koska näistä viesteitä voi jokainen katsoa ip numeron jos osaa.
Että Lycka till Vaan!
jotta ip-osoitteen pohjalta latelet tuomioita. Ip-osoitteesta on vielä matkaa siihen, että kykenet todistamaan kuka on viestin lähettäjä. Melkoinen meedio olet jos kykenet ip-osoitteen pohjalta identifioimaan viestin kirjoittajan, koneita on yhteiskäytössä, jää auki pöydälle jne. Toteennäyttö sille, että juuri tuo henkilö joka omistaa tuota ip-tunnusta käyttävän koneen on jonkun viestin lähettäjä kuuluu rötöstä epäilevälle. Aikas hankala todistettava, eikö vaan. Onko sinulla tietoa siitä että ip-osoitteen perusteella joku olisi tuomittu rangaistukseen, minulla ei?
Kun on valinnut uran suomen turhimpana julkkiksena, niin kannattaisi sitten nauttia siitä. Yli meikattuna, vetyperoksidi tukkineen ja silikonirintoineen ei kannata valittaa. Jokainen valitsee oman tiensä. Ja kyllä se nauta on tiennyt mihin soppaan on lusikkansa työntänyt.
tietty se haastaa oikeuteen,lisää julkisuutta keinolla millä hyvänsä..tekis jo palveluksen kotimaalle ja muuttais muualle..oon saanu ihan tarpeekseni siitä tyrkystä..
kuvassa tosi hyvältä..
on herpes! Sillä on herpes!
Että pelottaa!Tämä Tukiainenhan voisi ihan sievästi siirtyä sivuun.Ilman mitään poliiseja.
Siitäs saatte! Ja tästäkös se ruikutus irtoaakin, hallelujaa katkera Suomeni maa!
AIKA LAPSELLISTA! EIJVOI MUUTA SANOA!
Aivan oikein,niin
minäkin teksin,jos minua
lehdistössä
ja nettissä solvataisiin ja kunniaani
loukkataisiin.Hyvää syksyä sinulle !!!!
Hyvä että tekee niin. Ihmisillä ei ole minkäänlaisia tapoja netissä. Ihan kuin täällä saisi haukkua, parjata, vähätellä ja olla ilkeä kenellä tahansa tai mille tahansa...aivan kuin netissä voisi unohtaa käytöstavat ja sikailla miten sattuu!
Ketä kiinnostaa tuollaisen puutarhatontun temput ? , Ikeä ehkä...muahahaaahaahaa
Aika urakka Tuksulla tiedossa, ottaen huomioon mikä määrä porukkaa hänestä on kirjoitellut. Hoh hoijaa. Tänne vaan minunkin ovelle - vastaan kyllä ihan kasvotustenkin näistä mielipiteistä mitä vapaalla foorumilla saa ihmiset esittää!
200x 500 euroa = 100 000 euroa verotonta tuloa tukiaiselle, ruusunen tienas tällä kanssa .
Niin, helpommalla pääsee kuin 2000-4000 egeä yö, vaikkei sekään vaikea homma ole. Pääasia, ettei tarvitse kunnon töitä tehdä.
kuka jaksaa hermoo:)
se koira älähtää mihin kalikka kalahtaa. itse halusi julkisuutta, se pitää kestää että ei satele pelkkiä ruusunlehtiä niskaan. Saako tällä lisää julkisuutta?
Vihamiehiähän se hakeekin, alusta asti on hakenut. Ei se mitään suosiota tai ystäviä odota. Jos odottaisi, niin kai se edes jotain sympaattisuutta yrittäisi osoittaa? Sehän on alusta asti kavereineen kehunut itseään ja haukkunut muita kirjoittajia aktiivisesti kaikilla palstoilla - miten kukaan sellaisesta tyypistä voisi pitää? Johtopäätös: se haluaa, että sitä inhotaan.
minua ihmetyttää kuka se johanna oikein on kun se noin kirvoitaa ihmisten mieliä, onko hän joku julkisuuden henkilö vaiko joku ulkomailla asuva. olisi hyvä tietää kuka on kyseessä ennen kun voi sanoa mitään kommenttia.
Virallinen esittely kyseisestä henkilöstä:
http://hikipedia.info/wiki/Johanna_Tukiainen
Se joka aiheutti Kanervalle potkut.
Turhanpäivänen julkisuuden kipeä ämmä ainakin minun mielestä. Omalla tavallaan puistattava persoona, enkä missään olosuhteissa haluaisi tutustua häneen.
täytyy tosiaan olla varovainen sanoistaan, ettei joudu maksu mieheksi. Muuten sanoisin tässä aika paljon tekstipainotonta tekstiä kyseisestä rouvasta.
En pidä yhtään tuosta jutusta,koska se haisee ihan vitulle.se huora ei antsaise muuta kuin helvetisti mulkkuu,ei muuta.oli se ilkka tai joku muu.
Sen sijaan, että veisi herjaukset poliisin tutkittavaksi, hän voisi tutkituttaa päänsä.
Te vetvotte onnettomat Tukiaisen tekemisiä,joka musta on todella hieno ihminen ja haluaisin tavata hänet,mut ette käy käsiksi esim.You Tuben sivulla käytävään materiaaliin,ja tapahtuneisiin verilöylyihin kouluissa,miks sitä ei kukaan tajua et tollasilta sivuilta just kaikki ns."muka fiksut nuoret" ja tietyssä älykkyysosamäärässä olevat ihmiset imee kaiken mitä maailmalta tulee?Musta You tuben palvelut pitäis saada kuriin tai lakkauttaa aivan kokonaan,jos ei muuten ni ainakin väliaikaisesti palveluntarjoaja voisi Suomessa panna jonkinlaisen pannan,3-6 kk.Ottakaa Suomalaiset kantaa,Ääni ja voima on se joka voittaa,pois nuorison,aikuisten äänikanava määräajaksi netistä.
Tähänhän sitä on määrätietoisesti pyrittykin,julkisuutta ja rahaa näin saa...
Kukapa ei näin tekisi? Blondikin tuon tajuaa.
jos vertaa kotkaan tai vaikkapa hevoseen? Molemmathan ovat varsin näyttäviä eläimiä.
Heh heh heh!
tai jotain noista sivun kuvista päätellen? Meikäkin on ollut samassa pubissa kuin Madonna, tekeekös se minusta kovankin julkkiksen?
Tosiaan typykkä taitaa olla persauki, kun "herjaussyyteitä" parkuu, ämmä saa kiksejä roskalehdissä julkaistuista juoruista. PS: Onkohan nykäs masa ajanu...
Onkohan kaikki Kanariansaaren ravintoloiden omistajatkin haastettu?
No uuh.. Antaa mennä Takiainen.
Jumalauta se eukko on itse kokoajan niin kovaa tyrkyllä että.
Kai se tämäkin on sitten tapa ansaita vähän kääshiä, kun ei muualta enää rahaa repeä?
Voi luoja..
En keksi sanoja tälle..tilanteelle?
Se takiainen on niin typerä lehmä että jopa Kuronen-Ruusunen jää armotta kakkoseksi ja saa pointsit multa, takiainen on pahasti miinuksilla.
Luulisi julkisuutta saavan paremmillakin keinoilla. Jos olisin hänen "tanssityttö ryhmässään" niin eroaisin välittömästi ja vaihtaisin nimeä ja kansalaisuuttakin ehkä kaupanpäälle. Ei mitään juuria eikä suhteita tuohon julkisuuden kipeään eukkoon.
Ps. Jossu, on parempaakin tapaa saada julkisuutta, kuin näyttämällä seiskalle tissit joka toinen viikko!
Pakko kyllä laittaa Jossulle vielä yksi opettaivainen tarina tähän, jonka jopa itse Juha Vuorinen on omin sanoin kertonut suomipopilla:
Pikkulintu lensi etelään
talveksi. Oli jo kylmä ja linnun siivet
kangistuivat ja se putosi maahan pellolle. Kun se
makasi siellä, paikalle
tuli lehmä, joka paskoi suoraan linnun päälle.
Lanta oli lämmintä ja pehmoista ja virvoitti
pikkulinnun.
Lintu nautiskeli ihanasta lämmöstä onnellisena ja
alkoi ilosta visertää. Ohikulkeva kissa kuuli
viserryksen ja lähti tutkimaan mistä ääni
tulee. Se löysi pikkulinnun, kaivoi sen
esiin lannasta ja napsi
suuhunsa.
Opetus:
1.Kaikki jotka heittää paskaa sun niskaan, ei välttis
oo sun vihollisia.
2.Kaikki, jotka kaivavat sut ylös paskasta, eivät välttis
oo sun ystäviä.
3.Ja kun sä oot kaulaas myöten paskassa niin hei,
ihan oikeesti, sillon kannattaa pitää se turpa kiinni.
tuo tarina oli hyvä! Viikon parhaat hymyt tuli siitä.
Tosin jos se lintu on lantainen, ei kissa sitä söisi. Ne ovat aika tarkkoja ravintonsa puhtaudesta, eli eivät ne syö kakkaa.
Eivätkä linnun siivet pelkästä kylmästä kangistu.
Tämän tukkanuotan jo pelkkä ulkonäkö on loukkaus sitä katsovia kohtaan. Kun tähän kokonaisuuteen lisätään typeryyksiä pieksevä suu niin käyttökelpoinen ase ompi viritetty ja valmiina. Ehdotankin että päästämme tukkanuotan "irti" vihollisen maaperällä ja tämä hoitaa homman kotiin pelkästään kuuntelemalla vaistojaan ja geenejään. Idea perustuu siihen että tukkanuotta käyttää vihollisen resursseja täydellisiin turhuuksiin paistattelemalla lehdissä milloin mistäkin syystä ja käyttäen näin vihollisen organisaatioiden resursseja tyhjänpäiväisyyteen. Viimeksi venäjäkin kaatui rahallisesti omiin suuruudenhulluihin sotahankkeisiinsa 1991 joihin yhdysvaltain presidentti ja näyttelija Ronald Reagan heitä provosoi "tähtien sota" - hanketarinoillaan. Toisaalta myös tetris-tietokonepelin keksiminen oli ovela veto venäjän asevoimilta heidän taistelussaan kapitalismia vastaan. Miettikää miten paljon tetris-palikkapeli on "varastanut" länsimaiden aikaa ja resursseja oppilaiden ja konttorityöläisten sitä täysipainoisesti pelatessa oppimis/työaikana. Melko nerokas veto venäjän asevoimilta ujuttaa pieni ja hauska, riippuvuutta aiheuttava peli länsimaiseen työkulttuuriin.
Mielestäni tukkanuotta on asekelpoista materiaalia ja tätä tilaisuutta ei puolustusvoimiemme kannata jättää käyttämättä. Taluttakaa tukkanuotta sopivaksi katsomallenne rajalle, antakaa ulkonäköjuttuihin liittyvä tehtävä motivaattoriksi tässä vieraassa maassa ja päästäkää se vain irti, hän hoitaa automaagisesti loput.
on lesboreikä! siitä maineesta ei päästä kovin äkkiä eroon...
voi voi...
alkaa saada jo surullisia piirteitä ko. julkkiksen toiminta... tämä olikin yks julkisuustemppu mitä ei vielä oltu käytetty. vois luulla, että ihminen pysyis pois julkisuudesta jos ei halua julkisuutta. tämä ei taida olla the case tässä asiassa...
Lehdistö sais mieluummin kirjoitella enemmän arvostetuista
normaaleista kansalaisista, jotka tekevät esimerkiksi urotekoja
ja auttavat vähäosaisia tai miten poliisi on saanut jonkun seksikauppiaan nalkkiin tms.
Pelkkä se, että hoitaa lapsensa ja rehdin työnsä ja kotinsa, pitäs olla huomioitavampaa kuin erilaisen hörhöjen auttaminen elämään julkisuuden valokeilassa.
Ei kai rikollisia ole ne, jotka arvostelevat autovarkaita, vaan ne jotka niissä puuhissa ja ympyröissä pyörii??!!
Mut eihän poliisille kohta jää aikaa muuta tehdä kuin olla julkisuudentavoittelijoiden oikeuksien vartijana - herrajeekara sentään!!!
Miehistö poliisissa ei riitä rikollisten kiinnisaantiin tai kansalaisten turvaan,
koska heitä pitäs olla lisää jokamiehen sananvapauden riistoon ja julkkisten imagonvartijaksi.
Eläsivät ihmiset (ja julkkiksetkin) säädyllisesti, niin ei olis kaikkia tekstiviesti- ja kihlaushuijauskanteluita, eikä olis kellään pahaa sanomista.
Ottas eräskin julmetut feikkimeikit pois ja menis vaikka vapaaehtoistyöhön vanhusten seuralaiseksi seksittömästi hyvällä sydämellä, niin ehkä olis isokin juttu, jopa luettava sellainen.
Ehkä olis aika muistuttaa,että niin makaa kuin petaa.
Luuleeeko joku tosiaan, että noilla avuilla kirjoitetaan täällä, että onpa kaunis ja kunnollisen näköinen nuori neiti. Sivistynyt ja itsestään huoltapitävän näköinen. Tuollaiset tulonlähteet on joka naisen oikeus ja
kunnioitettava päämäärä, hyvä että joku uskaltaa ja on tarvittava älykkyys ja ominaisuudet,
vaikka tehtynäkin, mutta kuitenkin. Julkkisihminen saa toiset huomaamaan, miten elämässä saa tehtyä paljon hyvää pelkällä lämpimällä olemuksella ja itsensä ja toisten kunnioituksella. Hyvä, että meillä on tämän kaltaisia ihmisiä, jotka estävät arkisen näköisten heitukoitten perheen illuusion olemassaolon ja ihannoinnin ja viattoman rakkauden sekä omaan mieheensä että lapsiin.
Kaikki naiset hamoset ylös, pölyrätti nurkkaan, lisäkkeet päähän ja takapuolta vispaamaan!
Sillä se suomen talous saadaan noususuhdanteeseen ja perhe-elämän kiemurat kuntoon!
Älkää unohtako myöskään ihannoimiamme itänaapureiden piikkareita, ettette
jää parempijalkaisten jalkoihin. Lykkyä tykö suomenmaa!
(Suomenmaa oli pienellä, pitäskö kansallisen yhdistyksen puuttua täällä kirjoitettuun virheelliseen teksiin poliisivoimin?)
Kylläpä helpotti ;)
Jessus mikä dorka toi muija!! Ensin tulee julkisuuteen ja luulee olevansa joku seksipommi, sit ku arvostelut ei tyydytä ni oikeuteen haastamaan. Menis itseensä ja lopettais tollaisen leijumisen.
kannatan kannatan. Katkerat juoruämmät ja herjaajat jalkapuuhun;D
kuka vittu on Johanna Tukiainen?
Eipä pelota, en viitsi edes ottaa kantaa hänen toilauksiin.
Kun itse käyttäytyy halpamaisesti ei pitäisi ihmetellä et saa pashaa takaisin.
Lehtihän syyllistyi Tukevaisen herjaamiseen, kun torjui ihanat glamour-kuvat:)
joku lintu, sorsaheimoon kuuluva alalaji? Pullasorsa? Uivelo? Nahkiainen on ainakin kala. No ei kannata mennä Leikolaa haastamaan ettei tule nokkaan..."Tiedätsä mitä on sorsapatee?"
ilolintu:)
En osannut heti yhdistää, että sorsaheimon sukuun kuuluu ilolintukin. Näitä nisäkkäitähän on nimettu uudelleen, mutta nyt myös lintuja: ilolintu eli tukiainen. Pesii kanervaisessa maastossa ja myöskin puutarhoissa jos ne ovat kunnossa ja hyvin hoidettuja.
Neet nauraa se ulos käräjätuvasta. Kukahan se itseään julkisuuteen tyrkyttää, täytyy myös kestää se paska mikä tulee silmille? Eiköhän tuksu halua muuta ku julkisuutta, samalla tavalla ku sättimatin ex tyttöystävä? Tosi tyhmää, nyt mää ootan vaan joko pullukka tuksu, mut oikeuteen haastaa tästä kirjoituksesta?????
arvokas ele.
Millasta mainetta tämä valtion oikeuslaitos niittää jos siellä käsitellään joka asiaa missä ihmiset mönkii itkemään oikeuteen juttuja ''isi tuo haukku mua''! Jotenki alkaa vaan tuntuun että tätäkö aikuisten itkua ja rahan ahneutta varten kyseinen laitos on olemassa vai onko se olemassa todellisia ongelmia varten kuten murha ja petos oikeuden käyntejä ja niin edelleen. Tähänkö me suomen ''aikuiset'' ollaan tultu että mitään ei kärsi sanoa? Ei saa kukaan esimerkiksi sanoa minusta joka nyt kirjoitan että olen täysi lehmä!? No mutta tottahan se on että olen heh haastanko siis nyt itseni oikeuteen??!!
Näyttää siltä, että tähän nämä Suomen "aikuiset" ovat tulleet. Nuori, ylväs, uusi ja parempi sukupolvi. Eikä kysymys ole pelkästään tästä Tukiais-keissistä. Paradoksaalista on se kun ihminen, joka munaa itsensä julkisuudessa valittaa siitä eikä näe omaa typeryyttään. Haastaa sitten kenet? Internetin kaiketi viimekädessä... Kyllä tänä päivänä pitäs vähän enemmän kestää, eikä tuo vähän edes ole paljon vaadittu. Joku poispotkittu BB-idioottikin valitti että hänen uskottavuuskuvansa on kärsinyt. Kappas vaan?! Ei kait?! Ei voi olla mahdollista! Ja nyt kaikille BB-fanittajille tiedoksi, että edellinen oli ironiaa ja suurta sellaista. Ja isävihjeenä: ironia ei sitten ole rautaa. "On oikeuksia ja velvollisuuksia", sitä on aina hoettu, mutta kaiketi ihmiset ovat niin lyhytjännitteisiä nykyään, että keskittymiskyky lukemiseen loppuu "ja" -sanan jälkeen.
Sitä juuri tarkoitinkin ja hyvin täsmensit! Kohta en joudu häpeämään ihmisten omaa idiotismia ja rehellistä palautetta siitä mitä hän saa osakseen vaan myös oikeus käytäntöä mikä suomen oikeudessa vallitsee. Mitään omaa ajatusta joka kertoo totuuden ja loukkaa toista hänen oman idiotisminsa saattelemana ei saa siis sanoa tai joutuu maksamaan oikeudessa, koska suomen laki tukee tätä aivottomuutta.
Johanna Tukiainen on pyyteettömästi pitänyt
koko Suomen mainetta Ameriikan maassa sisarensa
Juulian kanssa.Heidän maailmankuulu showtanssi-
ryhmänsä on erittäin tunnettu erityisesti
Miijjamin kaupungin kulttuuria harrastavissa
herrasmies-piireissä.
Pää pystyyn Johanna,voisit alkaa vaikka kansan-
-edustaja ehdokkaaksi-onhan siellä eduskunnassa
jo Tanja Karpelakin,tuo jämäköistä ja asiantunte-
-vista poliittisista kannanotoistaan tunnettu
äitee-Ammankin halinut kansanedustaja.
Ja tietystihän Johanna voisi alkaa vaikka
Salkkareihin vakiokasvoksi-onhan siellä jo
Johanna Rauniokin.Aina kun katselen Johanna
Raunion vähintäänkin persoonallista näyttelijän-
-työtä,muistuvat mieleeni kouluvuosieni
ekan luokan joulunäytelmät;näyttelemisen
ja käsikirjoituksen taso oli kutakuinkin sama.
Kannustan lämpimästi Johanna Tukiaista hänen
valitsemallaan tiellä.
useammallakin Johannalla, jotka kiilloittavat Suomen brändiä maailman turuilla ja toreilla näinä ankeina pörssi- ja pankkiromahdusten aikoina, jotka ovat vasta meille matkalla.
Hävettää muiden suomalaisten puolesta
ku tuhnu johnu pilaa maineen maailmalla!!!
Vai vielä kansanedustajaksi kaikke pas...
sitä kuuleekin se ämmähän on aivan idiootti!!!
Tanja Karpelallahan ei ole asiantuntevia
poliittisia kannanottoja kuhan pyörii
eduskunnassa ja luulee olevansa tärkeä
juntti mikä juntti!!
Jos kirjoittaa väärällä ip:llä niin ei ole pelkoa poliisista. Tukiainen on huora joka tekee rahasta mitä tahansa. Sellaista horoa pitäisi naida perseeseen ilman rasvaa ja siitähän se vanha lutka nauttisi. Ruma ja tyhmä huora.
Johanna on viisas, kaunis, mukava, älykäs ja sympaattinen ihminen. Aivan toista kuin te typerät älykääpiöt, jotka arvostelette Johannan sensuellia ja rehevän naisellista ulkomuotoa. Te ette varmaan ole koskaan saaneet edes naista. Johanna säälii teitä ja rukoilee teille ymmärtämystä ja lähimmäisenrakkautta.
toivottavasti rukoilee sinullekin sitä "lähimmäisenrakkautta" ettei tarvitse haukkua ihmisiä täällä älykääpiöiksi...
Olen nainen ja en ole saanut koskaan naista. Voi mitä olenkaan menettänyt! ;D
Ja ei tarvitse rukoilla edes joulupukilta mitään.
Minua pelottaa
Aika vanha ketju, mutta sama asia on Tuksun blogeissa ja Facebook-kirjoituksissa samalla tavalla pinnalla. Yhä.
Johanna on printannut yli 1000 sivua tyhjiä valkoisia paperiarkkeja, joihin hän voi jälkikäteen tehdä tarvittavat lisäykset ja postittaa ne juristilleen.
Sehän on tosi siistii.
Aina raivotaan ja mennään tekemään rikosilmoituksia... lopulta asia vaietaan unohduksiin.
Tämä blogi lienee listoilla, jos semmoinen on :
http://talonmiesjulmajj.blogspot.fi/2013/03/oikeuteen-oikeuteen.html
No, oonea ja menestystä vaan.
Talkkarin blogi 15.3.2013 linkin takaa:
"Oikeuteen, oikeuteen . . .
Taas on tämä koko kansan prinsessapelle aktivoitunut, kun kuulemma on taas vienyt tukun printattuja herjakirjeitä poliisille, lie kumminkin tämä tuiki tuntematon juristi on hoitanut asian. Kas voi ollaa, ette itse glamourisella suuruudella, sanan siinä merkityksessä, kun katsoo ulkomuotoakin, tulisi kutsu vähintäänkin kuultavaksi . . . rikoksesta epäiltynä.
Talkkarilla sinänsä ei ole mitään pelättävää, sillä blogin alussa on "vastuusta vapauttava" virkkeet, kukin lukija omassa päässään siis muokkaa totuuden tai väittämän. Ja Tuhdillahan on tunnetusti hel.vetin vilkas mielikuvitus.
On kuulemma itse Lambertin "tyttöystävä" Sauli Koskinen tuppautunut Tunkeron seuraan ja pyytänyt päästä samaan kuvaan. Jos niin on tapahtunut, niin syynä on vain se, että kun ympärillä pyörii kireäper.seisiä pojuja, niin että ettei hairahtuisi leikkimään peitsileikkäjä, niin on tarkoituksella tuppautunut Tunkeron seuraan . . . Kyllä siinä lerppu iskee taatusti ja vielä pidemmäksi aikaa.
Ja kummasti on taas kuulemma käynyt jonkun LA:ssa asuvan suomalaisen kanssa treffeillä . . . ja vielä taattuun hellokitty- karkkimaateemaan pukeutuen.
Kummasti vielä itse suuruus kehuskelee lerpahtaneita kumipalloja . . . no väliaikaisestihan ne rintaliiveillä saa kuriin. Ja toivottavasti ne treffit kumminkaan eivät johtaneet mihinkään sukupuoliseen aktiviteettin, olisi siinä LA- ukollekkin tullut lerppu ja ja muuttanut LA:ssa niihin gay-kortteleihin, loppu elämäkseen.
Ja kuulemma kavitaatiohoidot alkavat, peräti 10 kertaa aikoo tämä ryhävalas siellä käydä. Väittää Tunkeri pudottevansa painoaan niin, että 2 vaatekokoa lähtee . . . miten sen nyt ottaa ... koostan 58 peräti 56:een . . . siis XXXXL putoaa XXXL:n
Ja kunnon vinkki itse Tukiais-populaatiolle: Kannattaa mennä vihreiden kinkereille esittelemään glamourisen barbinauhatanssinsa, sillä siellä saa palkkion rehellisesti pimeänä, Heidi Hautalahan on suunnan siitä näyttänyt . . ."
Jollakin on tuo sana hallussa ja hyvin ja nyt voi tissin väliin sujauttaa keikka palkat kun on eduskunnan hyväksyntä asialle!
2008 ON JO UHKAILTU NO EIPÄ OLE AINUTTAKAAN TAPAUSTA MUISTA LUKENEENI ETTÄ OLIS JOKU SAANUT TUOMION ?
Mistä se tuomio tulee jos ihminen sanoo olevansa jotain mieltä kun ei ole dikdaattorin valtuuksia tuksullakaan tietääkseni?Eli hupakko on hupakko vaikka voissa paistais!
Johanna on aina oikeassa ja hän ei ole koskaan tehnyt kenellekään pahaa eikä ole koskaan itse syyllistynyt toisten ihmisten nimittämiseen, joten ymmärrän hyvin että hän haluaa haastaa kaikki sellaiset ihmiset oikeuteen jotka eivät ole hänen kanssaan samaa mieltä.