sydämmen tykysiä yöllä

Hei Haluaisin kysellä että onko muilla tullut juuri ennen kun nukahtaa sellainen olo että sydän lyö tosi nopeesti ja tulee sellainen kylmähiki ja vapisuttaa niitä tunteita tulee aina joskus ja
ne kestää vähän aikaa ja menee ohi
Mä asun yksin ja pelkään käydä nukkumaan
kun ei tiedä Tuleeko niitä oloja vai ei
nyt on tullut kahtena yönä peräkkäin
eli viime ja toissa yönnä
Mulla on lääkkeenä lamictal ja keppra
voiko ne johtua lääkkeistä

TÄÄ ON VARMAAN TOSI SAKAVA SELVITYS MUTTA YRITTÄKÄÄ SAADA JOTAIN SELVÄÄ :(
3710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minulla on poikkeuksetta vuoteelle illalla käydessä sydämentykytystä nukahtamisvaikeuksia johtuen epilääkkeiden sivuvaikutuksista lami deprakine lääkkeinä.Tuoteselosteissa muistaakseni mainitaankin ky ongelmista "lami".

Äänestä
  • Kalium kapseleita,luontaistuotteesta tuotenimi:KS Potassium(trikaliumsitraatti). Auttaa minulle,mulla Trileptal 2400 mg vuorokaudessa ja kroppa ei tiedä onko yö vaikko päivä.

    Äänestä

  • SUOMEMA65 kirjoitti:

    Kalium kapseleita,luontaistuotteesta tuotenimi:KS Potassium(trikaliumsitraatti). Auttaa minulle,mulla Trileptal 2400 mg vuorokaudessa ja kroppa ei tiedä onko yö vaikko päivä.

    Joskus, jos on ollut tosi rankka päivä/viikko! Käynyt koulussa/töissä/illat vielä ollut täynnä työtä..Ja valvoo semmosta 16-18 tuntista päivää. Silloin meinaa TILTATA! Minä tyhmä en ymmärrä lopettaa rankkaa elämää..ennen, ku tilttaan.. väliin sitä jaksaa.."kun on pakko".
    Mutta ei todellakaan mukavalta tunnu. Tuntuu, kuin noutaja tulisi. Sitä olenkin toivonut, kun on aivan "OFF". Mutta aina olen silti aamulla herännyt.. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vikkeliina kirjoitti:

Hei Haluaisin kysellä että onko muilla tullut juuri ennen kun nukahtaa sellainen olo että sydän lyö tosi nopeesti ja tulee sellainen kylmähiki ja vapisuttaa niitä tunteita tulee aina joskus ja
ne kestää vähän aikaa ja menee ohi
Mä asun yksin ja pelkään käydä nukkumaan
kun ei tiedä Tuleeko niitä oloja vai ei
nyt on tullut kahtena yönä peräkkäin
eli viime ja toissa yönnä
Mulla on lääkkeenä lamictal ja keppra
voiko ne johtua lääkkeistä

TÄÄ ON VARMAAN TOSI SAKAVA SELVITYS MUTTA YRITTÄKÄÄ SAADA JOTAIN SELVÄÄ :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu