KTP ja SKP:kin ovat vaihtoehtoja tähän nykyiseen porvariston diktatuuriin. Porvareita ei kiinnosta muu kuin terveydenhoidon yksityistäminen.
Kommareita taas kiinnostaa julkisen terveydenhuollon parantaminen.
Kommareita taas kiinnostaa julkisen terveydenhuollon parantaminen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Me olemme kaikki erilaisia. Juuri se on valtava rikkaus ja voiman antaja. Se on todellista porvarillisuutta ja antaa meille kaikille voimaa ainaisesti taistella kommunisteja vastaan. Tämä itsenäinen ja vapaa Suomi on aina voittanut kommunismin ja pitänyt tärkeänä ylläpitää hyvinvointia ja rakkautta. Meidän tulee ymmärtää tärkeä paikkamme maailman perheessä. Jumala on Rakkaus. Palakoon vapauden liekki ainastansa pyhää tulta Suomen kansan sydämissä ja Isänmaan rakkaus olkoon aina päällimmäisenä. Halu puolustaa itsenäisiä ja vapaita maita on suuri kunniatehtävä, jonka yhdessä koko lännen kanssa teemme mielihyvin. Ei koskaan yksin tai sillanrakentajana lännen tuhoksi.
Tarvitaan Talvisodanhenkeä torjumaan kommunismi ja venäläiset julmuudet. Viha on pahasta ja tämän vuoksi NL:sta päästyä, on tarjoutunut tilaisuus viedä tavaroita yhä enemmän ja opettaa pitää yhä enemmän, niin rumasti ovat käyttäytyneet ja kaiken tärvelleeet. Pysyisivät vaan rauhallisina. Humanitääristä apua viedään vapauden kaipuuseen.
Eikös sinullakin ole silmä, silmä ja nenä suu? Vai haiseeko sinun paskasi ruusuvedelle? Jos sinulla on vatsakalvontulehdus, ymmärrän toki, että sinulla onkin jokin fiini latinankielinen sairaus. Siis jotain uskomattoman erilaista kuin muilla. Kyllä tämä yksilöllisyys on sitten erinomaista!
Jos nyt sattumalta joudut mukiloiduksi niin tulet huomaamaan, että ei sinulla niin hirveästi ole yksilöllisyyttä. Sinä olet sellainen paketti mitä poliklinikalla pyöritetään kyljeltä toiselle ja sinun erilaisuutesi on kangasverhon verran erillään siitä toisesta potilaasta.
Suosittelen, että oikein äänen huudat olevasi porvari ja erilainen. Veikkaan, että saat nopeasti rauhoittavan piikin ja kuljetuksen hullujenhuoneelle.
Hesassa hyvä idea, koska STP:n ja SKP:n välillä on tekninen vaaliliitto, eli ääni STP:lle hyödyttää myös SKP:tä.
Eihän niilä friikeillä pysy edes silmät auki..
Hoh hoh hoh hoooo!!!Punikki ei taloudesta mitään ymmärrä...
Kyllä Porvarit vievät alamäkeen Terveydenhuolyoa,köyhät kyykkyyn,kapitalistiko maksaa köyhien sairaanhoidon,ei ainakaan porvari pappamanninen,odotahan,kun itsellä menee kehnosti,niin kapitalistikin kuolee,vaikka kuinka yrittää yksityistättää sairaaloita ym,sosialismissa kaikki saivat ja saavat ilmaista terveydenhoitoa,laitetaan porvarit maksmaan enemän veroja,ym maksuja sillä se siitä korjaantuu,eli ääenstäkää sosialistijea kunnanvaltuustoihin,niin eivät porvarin patruunat voi muuta sanoa,kommunistit ovat saaneet ja saavat asioita köyhälistön eteen paremmin hoidettua,kuin ökyrikas pappamanninen.
suhoi-160
Maailma on mallillaan.
Turussa on ehdokkaina joku pariskunta, jotka on uskossa Jeesukseen. Kommunistit uskossa. Jo on aikoihin eletty.
Vihan lietsominen kommunismin henkeä vastaan on siis muuttunut koalitioksi?
Mitä tästä tulee ajatella?
joka ei erota puuta pässistä...
että uskovaisia kommareissa.
Täällä Hesassa oli joskus joku pelastusarmeijalainen meitin riveissä. Sekin jo oli aika kummajainen.
Eli SKP:n ja varmasti muidenkin kom. puolueiden jäsenenä ja ehdokkaana eri vaaleissa voi olla uskovainenkin henkilö. Ehdokkuudesta, jäsenyydestä en tiedä, esimerkkinä Markku Tulander, joka on amatiltaan pappi ja SKP:n kuntavaaliehdokas, Janakkalasta.
http://www.skphame.com/
http://www.markkutulander.net/
Miten pappien on tavannut käydä vallankeikauksessa!
Älkääs nyt vedättäkö uskon veljeä!
Eikös ne ole aina ammuttu melkein ensimmäisenä!
...eroa kirkosta-linkki.
Ootkos kuullut sellaisesta kommarista, joka päätti lopettaa kurjuudessa elämisen ja ryhtyä porvariksi?
Eikös oo maailma ihmeellinen?
Sinulla ei ole sitten mitään rajaa tuolle pilkan teolle ja paskan jauhamiselle. Perkeleen kakara.
Papit kun piti porvarien puolta Suomen punaiset vastaan valkoiset sodassa.
Ei ne mitään puolueettomia herran enkeleitä olleet.
Yhteisrintamassa, työväenluokan voima kasvaa ylittämättömäksi.
Porvari pelkää, sitä vituttaa, kun työväenluokan tietoisuus kasvaa, koska tietoinen työläinen on kyntöaura, joka kyntää porvariston vakoon.
Yhteisrintama on kommunistien liitto, se on teorettinen voima, joka selittää kuinka asiat ovat, kun ne ovat oikein.