S-ryhmä ja Tradeka alkaa maidon tuonnin

S-ryhmä ja Tradeka alkavat tuomaan maitoa ulkomailta Suomen maanviljelijöiden ja teollisuuden kohtuuttomien hinnankorotusten vuoksi. Ei kai kauppakaan katso vierestä kun lestadiolaisetkin hakevat maitonsa Lidlestä ja samalla edulliset juustot ja jokurtit.
2154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tarkasti, että tietää ostaa kotimaista, eikä kiinalaista.

Äänestä
  • Hyvä nyt pääsee virolaisetkin samoille markkinoille jotka heille EU:n myötä luvattiin, mutta jotka kepu on pystynyt tähän saakka estämään. Tiedämme että Kiinasta kukaan ei tänne maitoa voi tuoda, mutta Virosta se tulee yhtä nopeasti kuin Pohjanmaalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

S-ryhmä ja Tradeka alkavat tuomaan maitoa ulkomailta Suomen maanviljelijöiden ja teollisuuden kohtuuttomien hinnankorotusten vuoksi. Ei kai kauppakaan katso vierestä kun lestadiolaisetkin hakevat maitonsa Lidlestä ja samalla edulliset juustot ja jokurtit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu