Näyttää pukkaavan

lle.
Historiallista, mutta vain 2000-luvulla.
Viime vuosituhannellahan se oli arkipäivää.
Hyvä
1143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hyvältä tämä meno näyttää, kun ottaa huomioon sen, että näitä viimeaikaisia galluppeja, joita sinkoilee melkein joka päivä, tekee kokoomuksen kansanedustajan Eero Lehden omistama Taloustutkimus Oy. Näissä gallupeissa on aina mukana kokoomusprosentit. Näillä kokoomuspainotteisilla galluppeilla ei pysty vaikuttamaan tavalliseen ja rehelliseen suomalaiseen. Tämäkin on tullut todettua monta kertaa kokoomus pyrkii valtaan epämääräisin ja kyseenalaisin keinoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yli 25 % kannatus SDP kirjoitti:

lle.
Historiallista, mutta vain 2000-luvulla.
Viime vuosituhannellahan se oli arkipäivää.
Hyvä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu