Miten sen lisäkortin

voi tilata kun

mä kirjauduin Oma plustv-linkin kautta ja siellä kyllä näytetään ne vaihtoehdot johon voi paketin vaihtaa, siis voi vaihtaa pakettia. Mulla on nyt Omat tiedot-kohdan mukaan ns. Kiinteä Pikkupaketti (eli ex-ParempiTV), oon kyllä laittanut vaihtotilauksen Plustv Pikkupaketista eteenpäin eli siitä johon saa itse räätälöidä 6 kanavaa 11:sta mutta se kai ei ole vielä ehtinyt kirjautua järjestelmään. Mut kun en saa tilattua noita lisäkortteja ollenkaan? Kuuluuko noi lisäkortit vain niille joilla on "aito" plustv-paketti eikä näihin Canal Digitalilta siirtyneisiin paketteihin?

Neuvokaa pliis, pitääkö soittaa Plustv:n aspaan?

3

869

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerjfdkiejahajajahhajahhaja...

      niin laita asiakaspalveluun sähköpostia, kestää vaan kauan ennen kuin mitään tapahtuu. Ei se soittaminenkaan kallista ole eikä jonotkaan ole liian pitkiä olleet.

    • PlusTV-markkinointi

      Hei!

      Toistaiseksi uusien pakettiemme (PikkuPaketti, OmaPaketti ja KokoPaketti) lisäkortit on tilattava suoraan asiakaspalvelusta. Noin parin viikon sisällä tilausmahdollisuus tulee myös nettisivuillemme OmaPlusTV-sivuille.

      Pahoittelemme tätä, mutta asia on korjaantumassa.

      t. PlusTV-markkinointi

      • voi tilata kun

        hieno juttu että se lisäkortin tilaus on tulossa plustv sivuille. jään odottamaan ja tilaan kunhan tuo on verkkosivuille tullut. kiitos avusta. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe