Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

orgasmistisin asento

seksi poikaystävän kanssa on ihanaa ilman orgasmiakin mutta tottakai haluaisin saada edes joskus! en ole koskaan saanut orkkua yhdynnässä eli kertokaa tytöt ja pojat mikä asento auttaa sen saamiseen! (nuoleminen ei jostain syystä kiihota edes yhtä paljon kuin itse akti)
47104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Itse kanssa pohtinut joskus, että mikä olisi se paras asento saada orgasmi ilman käsipeliä auttamassa. Ja kuinkas ollakkaan löysin elämäni miehen, jonka kanssa ollaan naimisissa. Seksielämä sujuu ja orgasminkin saan joka kerta rakastellessamme.

Itse olen saanut upeita orgasmeja ratsastaessani mieheni päällä. Asiaa edesauttaa vielä, jos mies hyväilee samalla rintojani. Toinen varma on takaapäin. Saan orgasmin myös perinteisessä lähetyssaarnaajassa, mutta silloin tarvitaan apuun myös miehen/omia käsiä.

Kokeilemalla löytää sen parhaan tavan. Ja ei kyllä kannata aina olla samassa asennossa vaan kokeilla eri juttuja. Saatatte löytää uusia ulottuvuuksia ja seksielämä maistaa, vaikkei ihan joka kerta saisikaan orgasmia.

Äänestä
  • Käsittääkseni aika harvat naiset saavat orgasmeja ilman käsiapua. Meillä se tavallisin asento on se, että tyttöystäväni makaa mahallaan ja minä takaapäin makuulta pääsen nakuttamaan pimpsaan ja oikealla kädellä voin hyväillä samalla klitorista. Tässä asennossa on aina saatu orgasmi. Joskus todella harvoin ilman käsiapua myös. Tyttöystävä sanoo näiden orgasmien olevan "erilaisia", jotenkin sisältäpäin alkavia.

    Äänestä

  • Minä kirjoitti:

    Käsittääkseni aika harvat naiset saavat orgasmeja ilman käsiapua. Meillä se tavallisin asento on se, että tyttöystäväni makaa mahallaan ja minä takaapäin makuulta pääsen nakuttamaan pimpsaan ja oikealla kädellä voin hyväillä samalla klitorista. Tässä asennossa on aina saatu orgasmi. Joskus todella harvoin ilman käsiapua myös. Tyttöystävä sanoo näiden orgasmien olevan "erilaisia", jotenkin sisältäpäin alkavia.

    Se, että tyttöystäväsi sanoo yhdyntäorgasmien olevan erilaisia, johtuu luultavasti siitä, että peniksesi osuu G-pisteeseen ja kiihottaa sitä ja tyttösi saa sen kautta orgasmin (eli siis kuten sanoikin, se alkaa sisältä). G-pisteorgasmi tuntuu vähän erilaiselta kuin klitorisorgasmi :)

    Äänestä

  • on kyllä yritetty kokeilla kaikki asennot ja kulmat mitä vaan on keksitty. G-pistekin meikäläiseltä löytyy ja jotkut asennot tuntuvatkin siellä oikein makeasti, mutta en ole onnistunut saamaan orgasmia yhdynnässä. Siis ilman käsiapua. Pelkkä g-pisteen hierominen käsin ei myöskään johda mihinkään, vaikka hyvältä tuntuukin. Käsin ja suuseksissä saan orgasmin helposti ja seksielämä yleisesti ottaen toimii. Mutta olisihan se kiva saada yhdynnässä... lisää vinkkejä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mimosa kirjoitti:

seksi poikaystävän kanssa on ihanaa ilman orgasmiakin mutta tottakai haluaisin saada edes joskus! en ole koskaan saanut orkkua yhdynnässä eli kertokaa tytöt ja pojat mikä asento auttaa sen saamiseen! (nuoleminen ei jostain syystä kiihota edes yhtä paljon kuin itse akti)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu