Ketju oli näköjään poistettu joten pistänpä uuden tilalle, raittiina tänään lauantaina.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Odottelen, että nuoriso heräisi. Noin se on, että kun tullaan vasta aamukuudelta kotiin niin päivä menee nukkuessa :(
Olkaamme ilman viinaa, niin on mukavampaa nousta huomenna ylös, eli heräillä.
Mukava päivä raittiina, vaikka nukahtaminen illalla (yöllä) oli hankalaa. Jossakin ylemmässä kerroksessa oli karaoke-bileet, ja meteliä riitti.
Aluksi laulut sujuivat mukavasti, mutta illan vaihtuessa yöksi alkoi laulu muistuttamaan örinää...
Ollaankohan siellä krapulassa nyt?
Raittiina täälläkin.Tänään tulin miettineeksi sellaista että vaikka en silloin juovana aikana joka päivä juonutkaan,(olin ilmeisesti ns. kohtuukäyttäjä)niin kyllä se juominen vaan paljon aikaa ja energiaa vei.Nyt jaksaa paljon paremmin kaikki arkipäivän asiat ja on kiva puuhastella kaikkea pientä:)Tuntee vapaapäivinäkin oikeesti virkistyneensä.
Elikkäs,on hyvä elää raittiina.
Hyvää illan jatkoa kaikille.t pörri
Jokainen ryyppypäivä on pois oikeasta elämästä. Sitä oli joskus niin huonolla itsetunnolla varustettu, että piti ottaa pullo kossua, ennen kuin uskalsi edes kiroilla.