Helpin sopimusta tehdessä 2004 huononnettiin palkkausta ja työehtoja saman toistuessa 2007, huononnettiin palkkausta ja työehtoja.
Palavasilmäinen jhl:n jäsen uskoo tämän kaiken olevan hänelle hyväksi ja siunaukseksi kaikille työtovereillekin.
Tulee mieleen aivopesty piruparka tai sitten näitä anonyyminimerkkejä käytetään Ruhan punkkerin 4. kerroksesta.
JHL entinen KTV mokasi
7
717
Vastaukset 7
- Topelius
Olipa kerran Pikku Putte ja Iso-Putte ja keskikokoinen Putte ja Pikku-Putte oli kova tarinankertoja(satusetä) sitten paljastuikin että Pikku-Putte olikin Iso-Putte ja iso A johti klaania ja keski-kokoinen Putte lähti aidan toiselle puolelle(akt) mutta siellä ei ollutkaan ruoho vihreämpää ja Keskikokoinen Putte yritti palata, mutta ei päässytkään aidan yli enään ja Pikku-Putte oli hieman vinksahtanut kun oli klaanin pomo hänelle yksinkertaiselle kaverille syöttänyt pajunköyttä ja Pikku-Putte halusi uskoa johonkin asiaan vaikka se satua olikin sen takia Pikku-Putte täällä kirjoittelee novelleja.
Sen Pituinen Se. - klikkaa sisää
hei kaikki pikku putte on se samakaveri.puukenkä harri paskamaha ei pääsy harri takasin helbille
- Jutteli Tuvassa
Taukotiloissa näin harrin ja se kehui että tulee takaisin helbille ja pitää täydet "pekkaset" ja ajaa taksia pekkasilla, kova jätkä se on!
- Anonyymi00008UUSI
Onko tämä kyseinen Putte(Harri vielä Nobinalla vai onko Helbillä?
- killakkaa sisään
joo kaveri on sama kontulan harry potter aivan pelle. undu pääsi helb mutta paskamaha ei
- Kurkikoi
Harri Potter väänsi nenästä sitä pitkää kuljettajaa niin vaan se kaksimetrinenkin tuli alas kun kunnolla puristi, Harri on kova jäbä tekee prossaa ja ajaa taksia ja pitää saikut, älkää kadehtiko, todeta täytyy että se Akt-sopimus on paska kun porukka ei siellä Konkalla viihdy, mitäs kun fyrkkaa ei tule käteen enempää ja saa ajaa tosi pitkiä päiviä ja työnjohto on paljon V:mäisempää kuin Helbillä.
- Anonyymi
Onko Helbillä vielä JHL ja Jyty liiton kuljettajia vai onko pelkkää Akt soopaa?
Kyllän se vanhan liiton KTV soppari oli paras, oli pitkät lomat ja normaalin pituinen työpäivä mutta nämä Putet ajoivat sen alas.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 112749
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19670Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 70504
- 63491