Kyokushin Tampere

Kyokushin harjoittelu aloitettiin nyt myös Tampereela Liedon ja Vantaan lisäksi. Tervetuloa mukaan kesken kaudenkin. Ikäraja on 15-vuotta.Harjoittelemaan pääsee halutessaan kaikissa All Japan Kyokushin Unioniin kuuluviin seuroihin Suomessa. Kilpailuita järjestämme kaupunkien välillä ja ja leiritoimintaa joissa kansainväliset opettajat.Lisää Kotimaassa olevista seuroista ja Kyokushinista osoiteessa www.kyokushinkai.suntuubi.com
2932
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käykää kiukkari harrastajat kokeilemassa Hokuto-jujutsun salilla sparria kokeneimpien kavereiden kanssa voipi tulla yllärinä kun pyyhkästään jalat alta tai joutuu käsilukkoon, kiukkari on kovaa karatea, mutta kuitenkin yksipuolista kun verrataan kaikki alueet kattavaan jujutsuun,, jossa potkitaan polvilla, heitetään sidotaan lyödään lukotetaan, harjoitellaan aseita vastaan ym.

Äänestä
  • mitäs jos haluaa treenata vain esim. KARATEA ? Ja miksi kokeneempia harrastajien kanssa ? Oliko idea että valkovöinen Kyokushin-karateka ja danin omaava jujutsuka ? Tunnen kyllä lajin ja tiedän lajien erot. Ei nittä tarvitse käydä haasteitten kautta katselemassa. Harrastaa voi niin monesta syystä. En lähde kilpailemaan siitä kuka tai mikä on monipuolisinta. Minulle merkka spiritti lajissa ja varmasti Kyokushinissa monelle on se spiritti se juttu. Toki monelle se "juttu" on mikä on... rispektii vain...
    Asian laidasta itse pidän Hokytoria hyvänä lajivalintana siitä pitäville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiukkaria kirjoitti:

Kyokushin harjoittelu aloitettiin nyt myös Tampereela Liedon ja Vantaan lisäksi. Tervetuloa mukaan kesken kaudenkin. Ikäraja on 15-vuotta.Harjoittelemaan pääsee halutessaan kaikissa All Japan Kyokushin Unioniin kuuluviin seuroihin Suomessa. Kilpailuita järjestämme kaupunkien välillä ja ja leiritoimintaa joissa kansainväliset opettajat.Lisää Kotimaassa olevista seuroista ja Kyokushinista osoiteessa www.kyokushinkai.suntuubi.com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu