Hei,
Tilasin laivan hyttiin pullon sampanjaa ylläriksi emänälle. Mielellään jotain vielä juoman kanssa, mutta mitä?
Mansikoita en tällä kertaa ajatellut, suklaa on myös koettu, mutta mites vaahtokarkit? Sampanja on brut.
En haluaisi laivalta alkaa enää vaahtokarkkeja tilaamaan, ne ostaisin mukaan itse. Onko ehdotuksia tai jotain tiettyä "merkkiä, mallia", mitä ostaisin ja mistä? Myös muut ehdotukset kylkiäisiksi otetaan mielellään vastaan :))
Kiitos :)
Sampanjan kanssa mitä?
Romanttinen höpsö
1
717
Vastaukset
- kenties
ja sille sopivia lisukkeita, tai jotain kanapeitä (tarkoitan pieniä alkupalaleipiä, en makeita leivonnaisia). Paljon kiinni siitä, minkä verran jaksaa nähdä vaivaa etukäteen ja millainen 'funktio' tuo on muuten/mitä muuta on illan aikana tarkoitus tehdä. Jos iltaan kuuluu esim. ravintolakäynti niin ei kovin ruokaisaa, varsinaikseksi iltapalaksi sitten voi olla enemmänkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979