Sampanjan kanssa mitä?

Romanttinen höpsö

Hei,

Tilasin laivan hyttiin pullon sampanjaa ylläriksi emänälle. Mielellään jotain vielä juoman kanssa, mutta mitä?

Mansikoita en tällä kertaa ajatellut, suklaa on myös koettu, mutta mites vaahtokarkit? Sampanja on brut.

En haluaisi laivalta alkaa enää vaahtokarkkeja tilaamaan, ne ostaisin mukaan itse. Onko ehdotuksia tai jotain tiettyä "merkkiä, mallia", mitä ostaisin ja mistä? Myös muut ehdotukset kylkiäisiksi otetaan mielellään vastaan :))

Kiitos :)

1

749

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kenties

      ja sille sopivia lisukkeita, tai jotain kanapeitä (tarkoitan pieniä alkupalaleipiä, en makeita leivonnaisia). Paljon kiinni siitä, minkä verran jaksaa nähdä vaivaa etukäteen ja millainen 'funktio' tuo on muuten/mitä muuta on illan aikana tarkoitus tehdä. Jos iltaan kuuluu esim. ravintolakäynti niin ei kovin ruokaisaa, varsinaikseksi iltapalaksi sitten voi olla enemmänkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2321
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1024
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      589
      861
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      646
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      644
    Aihe