Persu ehdokkaat, olisiko Pentti teidän mielestä varteenotettava yhteistyökumppani ja henkilö, joka pitää sanansa ? Tulisiko pisteitä tältä vasemmistogurulta, jos hän suostuisi kertomaan tietonsa Kerviselle ?
Hänhän on joissakin asioissa ollut samaa mieltä kuin te ja Juho Eerola jossakin ketjussa kehuikin tiusasta, en vaan muista, mikä oli aihe.
Hänhän on joissakin asioissa ollut samaa mieltä kuin te ja Juho Eerola jossakin ketjussa kehuikin tiusasta, en vaan muista, mikä oli aihe.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Eiköhän se jossain vaiheessa tuup mieleen, siis se aihe. ;)
jutun aloittaja.Kyllä on aiheet vähissä.Tuskin tähän viesti jatkuu tämän pitemmälle.Veikkaaan iäksesi noin 15 vuotta.
Nämä ovat sellaisia juttuja, että anna olla, äläkä tuo tyhmyyttäsi enempää julki.
Kaikki ovat varteenotettavia yhteistyökumppaneita. Riippuu tietysti siitä, mitä ehdotuksia mistä suunnasta ja milloin tulee.
Olen kehunut Vasemmistoliiton muuttuneen ulkomaalaiskysymyksissä radikaalisti Perussuomalaisten suuntaan. Eivät hyväksy filippiiniläisiä hoitajia, eivätkä kunnan maiden myyntiä vanjalle. SKDL:n aikaan olivat jo antamassa peräti ilmaiseksi.
No Vasemmistoliitollakin kuulo paranee sitä mukaa kun meillä kannatus kasvaa.
Juho S.A. Eerola
Perussuomalaisten Kymen piirijärjestön puheenjohtaja
PESUT TARVII KOTKAAN KORKASTI KOULLUTTAUTUNEEN HENKILÖN,SIIS PENAN.ha
Ihan vaan tiedoksi. Kotkan vasemmistoliitto ei ole ottanut missään vaiheessa kantaa mihinkään filippiiniläisiin hoitajiin saatikka maiden myymiseen venäläisille. Yksittäiset jäsenenmme ovat kantaa ottaneet, mutta sen ei voi sanoa olevan puolueen linja.
linja, se soopa, jota tänään kirjoitit vaalisanomissa?
Tiusanen sitten väärässä porukassa?
Te?
Vasemmistoliitto on puolue, jossa yksilön mielipiteen vapautta pidetään arvossa ja jokaisella on oikeus ajatella asiat itse. Meillä ei ole ryhmäkuria eikä sellaista toivottavasti koskaan tulekaan. Jokaisella jäsenellä on oikeus näkeykseensä, ei minun ielipiteeni ole Kotkan vasemistoliiton kanta vaikka puolueemme linjaa noudatteleekin. Myöskään Pentti Tiusasen mielipide ei ole Kotkan vasemmistoliiton kanta vaan yksittäisen ihmisen ajattelua. Onko vaikeaa ymmärtää, että ihmiset saavat ajatella itse eikä jonkin muualta annetun dogmin mukaisesti?
Ja jos joku on kiinnostunut Vasemmistoliiton linjasta suhteessa maahanmuuttajiin ja pakolaiskysymyksiin, siitä löytyy tietoa puolueen nettisivuilta. Ei tarvitse Freddynkään arvailla, kuka on väärässä porukassa ja missä.
Vilkaisin vasemmiston maahanmuutto liittyvät kannanotot, ei ne ainakaan minulle sovi, minulla on
samat oikeudet ja velvollisuudet kun syntyperäisillä suomalaisille.
Haluaako vasemmisto minulle jotain ekstra?
Kiitos en tarvitse. En tiedä kuka on laittanut se liirum laarum teidän ohjelmaan, todennäköisesti
syntyperäinen suomalainen on kopioinut sen jostain koska se kuulostaa fiksulta.
Teidän puolue ei ottaa kantaa lainkaan, vaan toistaa teoreettiset ihanteet.
Paskanmarjat sanon minä. Joka ainoalla puolueella on "kuri ryhmässä". Demareita siitä vain ainoastaan taidetaan mollata ja syyttää. Itse kun olin aikoinani lautakuntatyöskentelyssä mukana, niin jokainen puolue marssi kokoussaliin oman linjanvetonsa kanssa. Siis jokainen puolue. Ja ryhmäkokoushan oli pidetty juuri ennen lautakunnan kokousta. Hyvä niin mielestäni. Jos ei omassa ryhmässä saada demokratiaa toimimaan, ei asioiden hoidosta mitään tule!
Oli kysa tänään minunkin mielipide, tosin aikalailla sensuroitu mutta ainakin sinne päin.
Luin myöskin teidän kirjoitus ja laitoin vastine, toivottavasti kysa ei pantaa sitä tällä kertaa viikoksi.
tässä nyt sitten kirjoitteleekin maahanmuuttajien asioista. Mikäänkö ei mielestäsi saisi mennä parempaan suuntaan. Ainako tulisi olla asiat huonosti ja kaiken epäselvää. Silloinko pesut hurraisivat????