Eli ne jotka tällä hetkellä omistavat tatä uutta korimallia olevan Audi A3:sen niin kertokaa autosta hieman kokemuksia. Oletteko olleet tyytyväinen autoon, onko ilmennyt jotain vikaa tai muuta moitittavaa autosta. Itse harkitsen kyseisen auton ostamista ja itseasiassa kaupat ovat jo melkein loppusuoralla, joten olisi kiva kuulla teiltä hieman kommentteja kuin kilometrejäkin on jo ilmeisesti takana. Koeajo tuntuma autoon oli kyllä positiivinen yllätys, itse asiassa Ambition malli oli mielestäni parempi ajaa kuin uusi A4:n.
Joten kommenttia, niin hyvät kuin huonotkin.
Kiitos etukäteen.
Joten kommenttia, niin hyvät kuin huonotkin.
Kiitos etukäteen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kuutisen tuhatta kilometriä takana ilman ongelmia. Auto toimii loistavasti sekalaisessa ajossa joten otappa kiulu kotiin!
Itse olen ajellut 2.0fsi:llä ja se ainakin hyvin toiminut
En valitettavasti omista A3-mallia, kuten nimimerkistä näkee, mutta kävin koeajamassa 2-litraisen FSI- ja 1,9-litraisen TDI-version. Johtopäätös: loistavia ajettavia molemmat, parempia kuin omani. Yleinen ajamisen laatu, ohjaus ja urheilullinen jousitus saavat minulta täyden puoltolauseen. Renkaiden rohinaa eli alustajyrinää jäin hieman ihmettelemään, mutta alan miehet sanoivat asian olevan korjattavissa rengasta vaihtamalla. Hieno ja haluttava peli!