Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

4D: Seksituristin palveluksessa

Eilisessä Nelosen dokkarissa esiteltiin turisteja, jotka matkasivat ostamaan seksiä mm. Venezuelalaiseen hotelliin.

Mielestäni tytöt antoivat itsestään oikein hyvän kuvan, mutta asiakkaista ei voi sanoa samaa.
Mukavaa, että tytöillä on hyvät oltavat ja turvalliset työolosuhteet.

En ole prostituutiota vastaan. Tällaista pitäisi järjestää Suomessakin, mutta kannattaisiko se?
4847
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ajattelevat vain rahaa, eikä niitä "oksettavia sikoja", kuten yksi ilmaisi. Moni ilmaisi, että mieluummin opiskelisi jne.

Äänestä
  • Kyllä muakin vituttaa työnteko, mutta minkäs teet: Elääkin täytyy.

    Äänestä

Kenen toimesta tuollaista muka pitäisi järjestää? Se paikan pitäjä, kommenteistaan huolimatta (kukapa sitä nyt itseään soimaisi), aivan selkeästi hyväksikäytti naisia ja koko tilannetta. Tokihan naiset itse ovat sinne hakeutuneet, mutta moisella elintasoerolla kuvio aivan selkeä, vaikka onkin paikallisesti laillista. Se on kuitenkin eri asia saman kulttuurin (ja elintason sekä sosiaaliturvan) piirissä myydä omasta valinnastaan seksiä, joka tietysti jokaisen itsensä valittavissa ja sinällään täysin ok.

Äänestä
  • Minusta olisi hyvä, jos tavanomaiset lakeja kunnioittavat ja veroja maksavat yrittäjätkin saisivat toimia Suomessa seksikaupassa.

    Minusta on hyvin ikävää, että niinkin iloinen asia kuin seksi, on liiketoimintana annettu yksinomaan laista piittaamattomien ammattirikollisten temmellyskentäksi.

    Näytetäämpä kerrankin mallia maailmalle: Säädettäköön Suomeen selvät kaikille seksikaupan osapuolille sopivat reilun pelin pelisäännöt, ja aletaan toimia niiden mukaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eilinen dokkari kirjoitti:

Eilisessä Nelosen dokkarissa esiteltiin turisteja, jotka matkasivat ostamaan seksiä mm. Venezuelalaiseen hotelliin.

Mielestäni tytöt antoivat itsestään oikein hyvän kuvan, mutta asiakkaista ei voi sanoa samaa.
Mukavaa, että tytöillä on hyvät oltavat ja turvalliset työolosuhteet.

En ole prostituutiota vastaan. Tällaista pitäisi järjestää Suomessakin, mutta kannattaisiko se?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu