..baariin hui vaikka onkin keskiviikko.. jos vapaita naisia..haluaa tutustua..oon AINAKIN klo 16.00-16.30 ajan hmmm bar 28 elikä nyk eerikinkulma helsingin kampissa.. jos joku oikeesti haluaa tutustua..niiiinn..tämä voisi olla hyvä esimerkki muillekin.... näin sanoo pervokki.. ihan vinkiks vaan mut siellä oon tänään. siis on helppo ratkaisu yksinäisyytteen jos kaksi ihmistä uskaltaa kohdata..netin kauttahan se käy.. kokemuksella..
ajattelin mennä
8
818
Vastaukset
- .......
Sulla siis ei oo massia kuin yhteen stobeen?
- Yleinen vuodattaja
Saattaahan tuollainen seuranhaku toimiakin, etenkin siellä stadissa.
- ovat tylsiä
pervokki kirjoitti:
..hiljasta oli ja sitten pistin menemään..
Kampin baareissa on äärimmäisen tylsä meininki, siellä on korkeintaan keskenään juttelevia sisäsiittoisia kaveriporukoita ja vieraisiin pöytiin ei pidä mennä huutelemaan. Kampin baarissa saa rauhassa istua koko illan ilman että kukaan tulee häiriköimään.
Kokeile ennemmin kallion baareja. Esim. Exodus on pieni ja intiimi baari jossa on mahdoton välttyä tutustumishaluisilta juttelijoilta ja taatusti ei voi juoda kaljaansa yksin nurkassa ilman että sinne tulee vierustovereita esittäytymään ja juttelemaan. Myös esim. tauko-baari ja abinbaari ovat vastaavia hyviä baareja. Sinne vaikka joka päivä parille tuopille töiden jälkeen, niin joka päivä on muutama kaveri lisää. ovat tylsiä kirjoitti:
Kampin baareissa on äärimmäisen tylsä meininki, siellä on korkeintaan keskenään juttelevia sisäsiittoisia kaveriporukoita ja vieraisiin pöytiin ei pidä mennä huutelemaan. Kampin baarissa saa rauhassa istua koko illan ilman että kukaan tulee häiriköimään.
Kokeile ennemmin kallion baareja. Esim. Exodus on pieni ja intiimi baari jossa on mahdoton välttyä tutustumishaluisilta juttelijoilta ja taatusti ei voi juoda kaljaansa yksin nurkassa ilman että sinne tulee vierustovereita esittäytymään ja juttelemaan. Myös esim. tauko-baari ja abinbaari ovat vastaavia hyviä baareja. Sinne vaikka joka päivä parille tuopille töiden jälkeen, niin joka päivä on muutama kaveri lisää...onhan ne kampin baarit nykyään tai toisinaan vähän tylsiä. kyllä kallio on tuttua seutua. oon pyörinyt niissä baareissa pitkään.
- Hannele.
Jos sä oot nimimerkkisi mukaan kauhee pervo, niin en mä sua uskalla lähestyä. Tietty lääpit ja rellestät humalassa. Ei kiitos. Etkä ole edes komea!
..minkä minä nimimerkilleni voin?.... oon juuri päinvastoin.. no mitä ulkonäköön tulee..sehän tietysti on makuasia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1393306Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk792914Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro402287Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1122202Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1412077Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva472021Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121416Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville241294Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014- 1261007
