Kuulin tänään vauvan sydänäänet ensimmäistä kertaa. Tunne oli ihana. =) Siellä tosiaan on jotain. Ensi keskiviikkona näen (toivottavasti) millainen pikku ihminen siellä oikein asustaa.
Olen aivan innoissani. Oli pakko tulla vähän hehkuttamaan, koska en ole vielä kenellekkään (vauvan isän lisäksi) kertonut.
Olen aivan innoissani. Oli pakko tulla vähän hehkuttamaan, koska en ole vielä kenellekkään (vauvan isän lisäksi) kertonut.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Onneksi olkoon! Minulla kävi niin, että näin ensin ultrassa, että siellä on pieni "papu". Kävin ultrassa vkolla 8, kun vajaa vuosi aikaisemmin oli ollut kohdun ulkopuolinen raskaus, niin nyt tarkistettin heti alkuun, että asukki on kotona. Siellähän se!
Ensi viikolla menen rakenneultraan, tänään kuulin toisen kerran sydänäänet ja aina se tuntuu yhtä hyvältä!! Usko pois!! Kyyneleet tulevat silmiin väkisinkin, myös siellä ultrassa käydessä! Jännittävää viikkoa sinulle!