Kokoomus on ollut

ja sinä aikana onnistunut suututtamaan Lääkäriliiton, Kemianliiton, opettajia, koululaisia, poliiseita. Vitkuttelua, töpeksintää, suomalaisten omaisuuden myymistä pilkkahintaan. V**ttu mitä jengiä! Hyi helvetti!
394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oli kokoomuksen kanssa hallituksessa vv. 1995-2003. Silloin harjoitettiin likimain samanlaista veropolitiikkaa ja karsittiin valtion menoja. Nyt kun valtiontalous on kunnossa, on etuuksiakin voitu nostaa.


Että nosta siitä v-käyrääsi !

Äänestä
  • pieru on haissut hallituksessa riittämiin. Vi*ttu tässä puhuta mistään mooseksen ajoista, vaan nykyhetkestä.

    Äänestä

Demarit tunaroiva liian kauan jättäen kaiken
vaativan kehityksen maassa tekemättä . Nytkin
heille äänien ja suosion ostaminen valtion varoin
näyttää paljon tärkeämmältä kun maa ja sen toiminnassa pitäminen . Mutta mitäpä jankuttavalta blondilta muuta voisikaan odottaa.
Todella demareiden tekiät ovat vähissä kun aivan
poskisolistin avuilla puulaakia viedään. Ikävä
kyllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuoden hallituksessa kirjoitti:

ja sinä aikana onnistunut suututtamaan Lääkäriliiton, Kemianliiton, opettajia, koululaisia, poliiseita. Vitkuttelua, töpeksintää, suomalaisten omaisuuden myymistä pilkkahintaan. V**ttu mitä jengiä! Hyi helvetti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu