Mitään ei tapahdu. Oletteko huomanneet elämässänne jotain muutosta tämän ns. kriisin aikana? Ai ette? No en minäkään. Sitten kun kaupassa on hinnat 100x suuremmat tai 100x pienemmät niin sitten vasta totean: nyt on jotain pielessä. Tai kun olen menossa pankkiin ja on lappu luukulla. Ihan täyttä paskanjauhantaa tällainen. Jos tästä ei olisi uutisoitu niin kaikki olisivat aivan yhtä onnellisia kuin ennenkin. Raha on vain paperia.
Älkää panikoiko ihmiset...
Money talks, bullshit walks.
4283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
..että joku voikin olla noin oikeassa.
Ihan samat ruuhkat oli kehäkolmosella eilen illalla kun ennenkin. Ja taas tänäaamuna. Siellä oli ihmiset köröttelemässä citymaastureissaan kohti työpaikkojaan.
Ja illalla lasten kanssa lätkäharkkoihin.
Viikonloppuna kotipuoleen vanhuksia kattomaan.
Mikään ei todellakaan ole vielä muuttunut.
vasta heräilee...
Se että suuri enemmistö ei koskaan tulekaan ymmärtämään mitä loppujenlopuksi tapahtui ei todellakaan tarkoita sitä, etteikö tämä karhu ole helvetin huonolla tuulella kun se lopulta kunnolla herää.
Tsekkaa faktat allaolevista avauksista ja mite mitä tapahtuu kun pankkien kuraammisen jälkeen bisneksen teko on hidastunut ja yhtiöt rupeaa leikkaamaan budjettejaan heikentyneen osarin jälkitunnelmissa.
Nyt ei ole kyseessä mikää ihan tavis Jogi vaan Big Grizzly badly pissed off.
"Oletteko huomanneet elämässänne jotain muutosta tämän ns. kriisin aikana?"
Otapas selvää, kauanko hitaammat näkivät merkkejä -90 luvun lamassa, klo 17.00 - klo 19.00.
Joka elää "kädestä suuhun", eikä omista mitään, ei paljon voi lamaan ennakoida,
muuta kuin opiskelemalla, silloinkin fiksummat pärjäävät paremmin.
Sinulta vuoden kuluttua, miten on asiat.