teineille
kuria
11571
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
järkevää autoihin. Vielä parempi kun 80 lätkä, tätä kun ei pois voi ottaa!
Kun ei ollu vara ostaa kuin 89 vuoden 325 bemari kun oon ammatiltaan yhdistelmän kuljettaja. ja siinä ei kyllä oo tummoisia hienoiksia ja sitten kun mulla on varaa ostaa noin ¨hieno¨ auto niin oon lähempänä 30 kuin 20 ikä vuotta oon 88 vuonna syntynyt nimittäin ja eihän nuo taida ees heti tulla markkinoille.
ja iskä ei oo maksamassa mulle tommosta!
Hienoa!
Kohta tulee universaali malli kaikkiin autoihin. Maltan tuskin odottaa!
Rajoitin teineille on hyvä idea. 80 km/h on huono idea. Lisää vain ruuhkia ja sitä kautta heikentää liikenneturvallisuutta.
Joku 140 km/h olisi parempi. Tällöin pysyisivät muun liikenteen vauhdissa moottoriteilläkin.
GPS-paikannus ja motarille yrittävän teinin auto pysähtyy jo hyvissä ajoin ennen ramppia.
Yksi maili on 1.6xx kilometriä, harmittaa kun en muista tarkkaan :)
Eihän tuo estä liian suurella tilannenopeudella ajamista vaikka taajamassa, eikä estä humalassa ajamista (vaikka parin kaljan jälkeen ajaminen onkin ihan turvallista). Ei siis mitään hyötyä tuollaisesta kapineesta =)
olisi kunnon selkäsauna mokomille kännipäille!
Tällaisen auton ja "teiniavaimen" luovuttanut isä olisi varmasti ylpeä tekemästään valinnasta, jos jälkikasvu kavereineen kuolisi rekan ohituksen "lyhyeksi" jäämisestä aiheutuneessa nokkakolarissa.
Tarkoitan, että teho voi myös tuoda turvaa. Ennemmin siis ajo-opetusta ja asennetta, kuin paskoja vehkeitä.
Pitää olla hyvä näkyvyys ja tarpeeksi pitkä pätkä turvalliselle ohitukselle. Ohittaminen on taitolaji. Se ei sovi kaikille.